Ադրբեջանը փորձում է ստեղծել աշխարհաքաղաքական նոր իրողություններ, որոնք չեն բխում տարածաշրջանային կայունությամբ շահագրգիռ երկրների շահերից. Այվազյանը՝ Զարիֆին 05/26/2021   11:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Աներկբա է, որ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ ուղղված այս ոտնձգությունն ուղիղ հետևանքն է անցած տարվա սեպտեմբերի 27-ից Ադրբեջանի կողմից Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման և կյանքի իրավունքի դեմ սանձազերծված պատերազմի, ինչպես նաև տարածաշրջանային խաղաղությունը վտանգելու Ադրբեջանի գործողությունների ոչ համարժեք միջազգային և տարածաշրջանային արձագանքի»,- այս մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ հանդիպմանը.
«Գոտեպնդված անպատժելիության զգացումով՝ Ադրբեջանը փորձում է ստեղծել աշխարհաքաղաքական նոր իրողություններ, որոնք չեն բխում տարածաշրջանային կայունությամբ շահագրգիռ երկրների շահերից։ Այս պայմաններում մեր տարածաշրջանային գործընկերների հետ երկխոսությունն առավել քան կարևոր է»:
10:00 26/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԻրանի ԱԳ նախարար Ջավադ Զարիֆը ժամանեց Հայաստան
22:24 25/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Այվազյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված ՀԱՊԿ անդամ երկրների դեսպանների հետ
21:05 25/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽստորեն դատապարտում ենք Ադրբեջանի կողմից ՄԱԿ անդամ պետության՝ Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ իրականացված բացահայտ զինված ոտնձգությունը. ՀՀ ԱԳՆ

Айвазян - Зарифу: Баку пытается создать реалии, идущие вразрез с интересами заинтересованных в стабильности стран 05/26/2021   12:27  |  Лента новостей
Это посягательство на территориальную целостность Армении, бесспорно, является прямым следствием несоразмерной международной и региональной реакции на развязанную Азербайджаном 27 сентября прошлого года войну против права народа Арцаха на самоопределение и жизнь, а также на действия Азербайджана, направленные на подрыв регионального мира. Об этом заявил и.о. министра иностранных дел Ара Айвазян на встрече с иранским коллегой Мохаммадом Джавадом Зарифом в Ереване.
"Воодушевленный ощущением безнаказанности, Азербайджан пытается создать новые геополитические реалии, которые не исходят из интересов стран, заинтересованных в региональной стабильности. В этих условиях диалог с нашими региональными партнерами более чем важен", - отметил Ара  Айвазян.
18:45 25/05/2021  |  Лента новостейМинобороны Армении опровергает информацию о стрельбе и раненых на сисианском участке границы