Մեր միջև բարեկամությունը կողք կողքի ապրելու լավագույն օրինակ է. Այվազյանը՝ Իրանի արտաքին գործերի նախարարին 05/26/2021   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-իրանական օրակարգը, իրապես, բավական ընդգրկուն է՝ հիմնված մեր երկու ժողովուրդներին միավորող դարավոր բարիդրացիական հարաբերությունների վրա,- հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ հանդիպմանը։
Ա.Այվազյանը նաեւ նկատել է, որ երկու երկրների միջեւ արեկամությունը միջմշակութային երկխոսության և տարբեր կրոնների ու քաղաքակրթությունների՝ կողք կողքի ապրելու լավագույն օրինակ է, որի հիմքը փոխադարձ վստահությունն ու հարգանքն է: «Հենց դա է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հասնելու բանալին»,- նշել է նա։

Айвазян – Зарифу: Дружба между Арменией и Ираном - лучший пример межкультурного диалога и жизни бок о бок 05/26/2021   12:36  |  Лента новостей
Дружба между нашими странами - лучший пример межкультурного диалога и жизни бок о бок различных религий и цивилизаций, заявил исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян на встрече с главой МИД Ирана Мохаммадом Джавадом Зарифом в Ереване.
“Армяно-иранская повестка, действительно, достаточно комплексная, основанная на вековых добрососедских отношениях, объединяющих два наших народа. Дружба между нашими странами - лучший пример межкультурного диалога и жизни бок о бок различных религий и цивилизаций, основой которого является взаимное доверие и уважение. Именно это является ключом к достижению мира и стабильности в регионе”, - отметил Айвазян.