Ընտրությունները կեղծելու դեպքում կլինեն հետընտրական գործընթացներ, որոնք հնարավոր է անկանխատեսելի հետևանքներ ունենան. Քոչարյան 05/25/2021 14:06 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Եթե իշխանությունը փորձի կիրառել վարչական ռեսուրս, եթե փորձի տարբեր եղանակներով կեղծել ընտրությունները, այդ դեպքում լինելու են հետընտրական գործընթացներ, որոնք կարող են ունենալ նաև անկանխատեսելի հետևանքներ։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Այս վիճակում բոլորը պետք է գիտակցեն, որ այս իշխանությունը բավարար ռեսուրս չունի նման կարգի լկտիություն ցուցադրելու համար»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Հարցին՝ եթե ընտրակեղծիքներ լինեն, իրենք հետընտրական զարգացումներ կգեներացնե՞ն, Ռոբերտ Քոչարյանը դրական պատասխան տվեց։

Если власти сфальсифицируют итоги выборов, то будут поствыборные процессы с непредсказуемыми последствиями - Кочарян 05/25/2021   14:24  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Если власти Армении попытаются задействовать административный ресурс, сфальсифицировать результаты выборов различными способами, то в таком случае будут поствыборные процессы, которые могут обернуться непредсказуемыми последствиями. Об этом на пресс-конференции во вторник заявил второй президент Армении Роберт Кочарян.
“В сложившейся ситуации все должны осознавать, что эта власть не обладает достаточным ресурсом для демонстрации подобной наглости”, - сказал Роберт Кочарян.
На вопрос, планируют ли их политсила в случае фальсификаций на выборах генерировать поствыборные процессы, Роберт Кочарян ответил положительно.