Վերին Շորժայի սահմանային հատվածում հակառակորդի կրակոցից զոհվել է 32-ամյա զինծառայող 05/25/2021   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժայի սահմանային հատվածում հակառակորդի արձակած կրակահերթերից հետո սկսված փոխհրաձգության արդյունքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Գ. Յ. Խուրշուդյանը (ծնված 1989 թ.)։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
Իրավիճակն այս պահին վերահսկելի է, կրակոցներ չկան։
22:20 14/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՔննություն է տարվում՝զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ. ՔԿ
21:24 05/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի՝ մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու գործով ձերբակալվել է համածառայակիցը
21:05 15/04/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու զինծառայողի մահվան ելքով վրաերթի գործով ձերբակալվել է Կոտայքի մարզի 33-ամյա բնակիչը
21:21 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓետրվարին որդու մասունքները հուղարկավորած ծնողները ապրիլին դիահերձարանում գտել են որդու դին ամբողջությամբ. արտաշիրիմում է արվել
13:06 03/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված ևս 54 զինծառայողի անուն
15:30 28/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՇշմելու պատմություն է. Կարենի եղբայրը գտնում է մոր երազին եկած ծառն ու հենց այդ ծառի տակ թաղված Կարենի դին. Զոհրաբյան
19:59 24/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատները դիահերձարաններում մասունքներ են լվացել, ատամնաշար ստուգել՝ զավակներին գտնելու համար

Армянский военнослужащий погиб от выстрела противника на приграничном участке в Гегаркунике 05/25/2021   17:31  |  Лента новостей
Армянский военнослужащий погиб в результате перестрелки, начавшейся после стрельбы с азербайджанской стороны на приграничном участке в Гегаркуникской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
“В результате перестрелки, начавшейся после стрельбы со стороны противника на приграничном участке Верин Шоржа в Гегаркуникской области, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий контрактной службы, младший сержант В.Хуршудян (1989 года рождения)", - говорится в сообщении.
Министерство обороны выражает глубокие соболезнования членам семьи погибшего военнослужащего, его родственникам и сослуживцам.