Ադրբեջանը կանխազգալով Նիկոլ Փաշինյանի վարչախմբի անխուսափելի տապալումը, փորձում է հնարավոր շատ բան կորզել Հայաստանից. Լևոն Տեր-Պետրոսյան 05/21/2021   16:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նկատի ունենալով Հայաստանի սահմանների շուրջ ստեղծված պայթյունավտանգ իրավիճակը եւ այդ առիթով տեղի ունեցող բողոքի «տարերային» ցույցերը, որոնք իրականում ուղղորդվում են ընտրապայքարի մեջ մտած տարաբեւեռ ուժերի կողմից, «Հայ Ազգային կոնգրեսը»՝ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գլխավորությամբ հանդես է եկել հայտարարությամբ.
«Միթե՞ ակնհայտ չէ, որ Ադրբեջանը կանխազգալով առաջիկա ընտրություններում Նիկոլ Փաշինյանի վարչախմբի անխուսափելի տապալումը, փորձում է որքան հնարավոր է շատ բան կորզել Հայաստանից։ Ուստի, քանի որ, բողոքի ցույցերը ակնհայտորեն ավելի են թուլացնում Նիկոլ Փաշինյանին, ստացվում է, որ վերը նշված ուժերը նպաստում են Ադրբեջանի ծրագրերի իրականացմանը։ Իսկ դա, իր հերթին, նշանակում է, որ ցույցերի կազմակերպիչներն առաջնորդվում են ոչ թե պետական շահերով, այլ զուտ նախընտրական քարոզարշավի դրդապատճառներով։
Հետեւաբար, այս պահին ընդդիմադիր բոլոր ուժերի նպատակը պետք է լինի ոչ թե ներքին ցնցումների հրահրումը, այլ Փաշինյանի իշխանության պարտությունն առաջիկա ընտրություններում։ Ուրիշ ոչինչ»,- ասված է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությունում։
16:39 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ՌԴ դեսպան Ս. Կոպիրկինի հետ
08:33 08/05/2021  |  ՄամուլՓաշինյանն ուզում է թուլացնել Տեր-Պետրոսյանի դիրքերը. բանակցություններ են ընթանում․ «Հրապարակ»
08:48 06/05/2021  |  ՄամուլԼևոն Տեր-Պետրոսյանը վերջնականապես հրաժարվեց իր հոգեզավակից․ «Հրապարակ»․
17:30 05/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի վարչախմբի վերարտադրությունը Հայաստանի եւ Արցախի համար շատ ավելի վտանգավոր է. Լեւոն Տեր-Պետրոսյան
08:36 28/04/2021  |  Մամուլ«Իմ քայլում» ցավագին են ընդունում Տեր-Պետրոսյանի քննադատությունները․ «Ժողովուրդ»
08:16 23/04/2021  |  ՄամուլԼեւոն Տեր-Պետրոսյանը սկսել է ապաշխարել
17:48 22/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի՝ Սյունյաց արշավանքի ամենանողկալի դրվագն առանց թույլտվության ներխուժումն էր շուռնուխեցի կնոջ բնակարան․ Լևոն Տեր-Պետրոսյան

Азербайджан, предчувствуя неизбежное поражение Пашиняна на выборах, пытается как можно больше урвать у Армении – Левон Тер-Петросян 05/21/2021   16:42  |  Лента новостей
С учетом сложившейся  в стране взрывоопасной ситуации и проходящих в этой связи "стихийны" акций протеста, которые на самом деле координируются разными политическими силами, вступившими в предвыборную борьбу, Армянский национальный конгресс” во главе с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном выступил с заявлением.
"Разве не очевидно, что Азербайджан, предчувствуя неизбежное поражение режима Никола Пашиняна на предстоящих выборах, пытается как можно больше урвать у Армении. Поскольку акции протеста еще больше ослабляют Никола Пашиняна, получается, что вышеуказанные силы способствуют реализации планов Азербайджана. А это, в свою очередь, означает, что организаторы акций руководствуются не государственными интересами, а исключительно мотивами предвыборной кампании.  Следовательно, целью всех оппозиционных сил должно быть не провоцирование внутренних потрясений, а поражение власти Пашиняна на предстоящих выборах. Больше ничего", - говорится в заявлении Левон Тер-Петросяна.