Զորամասի զրահափոխադրիչը գլորվել է ձորը, որի հետեւանքով ժամկետային զինծառայող է զոհվել 05/21/2021   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 20-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում, ՊՆ N զորամասի զրահափոխադրիչը, մշտական տեղակայման վայրից կիրառման շրջաններ ընթանալիս, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 100 մետր գլորվել ձորը: Վթարի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է զրահափոխադրիչի մեխանիկ-վարորդ, ժամկետային զինծառայող Արման Վահրամի Համբարյանը (2020թ. 1-ին զորակոչ, ԶԶՀԾ Երևանի թիվ 1 ՏՍ)։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Արման Համբարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
15:28 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայող Արտյոմ Մելքոնյանի մահվան գործով կալանավորվել է համածառայակիցը
17:03 05/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԺամկետային զինծառայողի՝ մահացու հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ

БТР сорвался в ущелье в Армении, погиб солдат-срочник 05/21/2021   15:11  |  Чрезвычайное просшествие
Трагический инцидент произошел накануне вечером в Армении.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, 20-го мая около 19:00 бронетранспортер N-ской воинской части Министерства обороны Армении, направляясь на участки применения с места постоянной дислокации, съехал с проезжей части и скатился в ущелье с высоты примерно 100 метров.
В результате аварии от полученных травм скончался механик-водитель бронетранспортера, военнослужащий срочной службы Арман Ваграмович Амбарян (1-й призыв 2020 года, Ереван).
Для установления обстоятельств инцидента ведется расследование.
“Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи Армана Амбаряна, его родственникам и сослуживцам”, - говорится в сообщении.