ՀՀ ՊՆ-ը կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների այցելություն Սյունիքի մարզ 05/21/2021 13:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների այցելություն Սյունիքի մարզ` Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողների ներթափանցման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով:
ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանման հրամանատարության ներկայացուցիչները ռազմական կցորդներին ներկայացրել են մայիսի 12-ից հետո ստեղծված իրավիճակը և զարգացումները, հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունները, պատասխանել ռազմական կցորդներին հետաքրքրող և ճշգրտող հարցերին:
Հրամանատարության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ ռազմական կցորդները եղել են Սև լճի մերձակայքում, արձանագրել ՀՀ տարածքում ադրբեջանցի զինվորականների ներկայությունը, դիտարկել տեղանքում հայկական և ադրբեջանական ուժերի տեղակայումը:

Аккредитованные в Армении военные атташе посетили Сюник 05/21/2021 14:28 | Лента новостей
Министерство обороны Армении организовало визит военных атташе аккредитованных в РА посольств в Сюникскую область. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Военные атташе прибыли в Сюник для ознакомления на месте с ситуацией, сложившейся в результате проникновения азербайджанских ВС на территорию Армении.
Командиры соответствующих подразделений ВС Армении представили иностранным военным атташе создавшуюся с 12 мая ситуацию и события, предпринятые армянской стороной действия, ответили на интересующие и уточняющие вопросы.
Атташе в сопровождении представителей командования побывали в окрестностях Черного озера (Сев лич), зафиксировали присутствие азербайджанских военных на территории РА, понаблюдали за размещением армянских и азербайджанских сил в этой местности.