Դրանից խուսափելու միակ միջոցը՝ Նիկոլից հնարավորինս շուտ ազատվելն է. Մինասյանը հրապարակել է Ալիև-Փաշինյան վերջնագրի նախաբանը 05/19/2021   23:17
Գերագույն ստախոսը հասավ նրան, որ Ալիևը ստիպում է նրան գրավոր հաստատել իր համաձայնությունը վերջնագրերի հետ։ Իսկ մենք, թույլ տալով նրան նստել աթոռին, ինքներս մեզ զրկեցինք ընտրությունից։ Այս մասին Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է Տելեգրամ ալիքում:
«Ահա այն փաստաթուղթը, որի մասին ես գրել եմ Ֆեյսբուքում.
1. Սա այս պահին համաձայնեցվող փաստաթղթի առաջին էջի առաջին կետերն են
2. Այն ունի նաև գաղտնի մաս (չհաշված Նիկոլի և Ալիևի բանավոր պայմանավորվածությունները)
3. Նիկոլն ամեն ինչի հետ համաձայնեց, բայց դեռ չի ստորագրել
4. Նա 3 նախապայման է դրել Ալիևի առաջ ստորագրման համար. ընտրություններից առաջ դուրս բերել ադրբեջանական զորքերը Հայաստանից և վերադարձնել գոնե մի քանի գերիների, իսկ 6 գյուղ հանձնելու մասին ձևակերպումները դարձնել առավելագույնս լղոզված, որպեսզի ապահովվի նրա թեթև վերընտրությունը
Արա Այվազյանը հրաժարվել է որևէ առնչություն ունենալ այդ փաստաթղթի հետ՝ նշելով, որ ԱԳՆ-ն դեմ է դրան։
Սրանից խուսափելու միակ միջոցը՝ Նիկոլից հնարավորինս շուտ ազատվելն է։ Քանի դեռ նա իշխանության ղեկին է, այդ «...»- ը շարունակվելու է»,- գրել է Մինասյանը
22:46 19/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԻնչ կապ ունի, երեք օր առաջ է եղել, մեկ շաբաթ, թե այսօր, դրանից պակասու՞մ կամ ավելանու՞մ է ձեր ինքնասիրությունը. Կարեն Հովհաննիսյան
22:10 19/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Քո, սիսակների ու ուսադիրներով շակալների վերջը գալու ա փողոցով». Մհեր Մկրտչյան
21:33 19/05/2021  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Պուտինին
19:48 19/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյս իշխանությունները զրոյացնում են ոչ միայն մեր ազգային արժանապատվությունը, այլև դիմադրողականությունը. Ռուբեն Մելիքյան
19:43 19/05/2021  |  ՔաղաքականՀաղթող ժողովուրդ ենք եղել, հիմա 200-300 հատ թուրք՝ սարերով, առանց տեխնիկայի, գալիս են, մենք աղիողորմ դիմում ենք սրան-նրան, թե մեզ օգնեք. Իսագուլյան
17:41 19/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Միջանցքային» տրամաբանությամբ հարց Հայաստանի Հանրապետությունը չի քննարկել, չի քննարկում եւ չի քննարկելու. Փաշինյան

Минасян опубликовал снимок согласуемого документа о делимитации границ Армении и Азербайджана 05/20/2021 00:33 | Лента новостей
Бывший посол при Святом престоле Микаел Минасян Минасян накануне в своем телеграм-канале опубликовал снимок согласуемого сейчас документа о делимитации границы между Арменией и Азербайджаном с последующей ее демаркацией. Минасян отметил, что это первые пункты первой страницы согласуемого сейчас документа. Запись Минасяна публикуем ниже:
“Верховный Врун дотянул до того, что Алиев вынуждает его подтверждать согласие с ультиматумами письменно. А мы, позволив ему усидеть в кресле, сами лишили себя выбора.
Вот тот документ, о котором я написал в Фейсбук.
1. Это первые пункты первой страницы согласуемого сейчас документа
2. У него есть и засекреченная часть (не считая устных договоренностей Никола и Алиева)
3. Никол со всем согласился, но пока не подписал
4. Он выставил 3 предусловия Алиеву для подписания: до выборов вывести азербайджанские войска из Армении и вернуть хотя бы несколько пленных, а формулировки о передаче 6-и сел сделать максимально размытыми, чтобы обеспечить ему легкое переизбрание
Ара Айвазян отказался иметь к этому документу хоть какое-то отношение, отметив, что МИД против этого.
Единственный способ избежать этого - избавиться от Никола как можно скорее. Пока он во власти - этот пиздец будет продолжаться”.