Նիկոլ Փաշինյանին դուր չի եկել կառավարության վրա գրված «Անտինիկոլ V» հեշթեգը եւ հիստերիայի մեջ զանգել է ոստիկանապետին. Տեր-Նակալյան 05/19/2021 12:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանին դուր չի եկել, որ կառավարության շենքի վրա գրվել էր «Անտինիկոլ V» հեշթեգը, որովհետև այս արշավը և գաղափարախոսությունը, որը դրված է շարժման հիմքում, նյարդայնացնում է նրան։ Ինքը դրան հակադրվելու, առարկելու, հանգամանալից իր այդ հիստերիկաները տանելու և թուլացնելու տարբերակ չունի, դրա համար եղել է ջղաձգում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց «Ադեկվադ» միաբանության համահիմնադիր Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ «Ադեկվադ» միաբանությունը լուսավորչական աշխատանքների շրջանակներում կառավարության շենքը լուսավորել են #antinikol շարժման հեշթեգով: Ակցիայի ավարտից հետո ոստիկանության ծառայողները ներխուժել են Կոնստանտին Տեր-Նակալյանի բնակարան և բերման ենթարկել նրան:
Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց, որ իրեն բերման են ենթարկել ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 180.1-րդ հոդվածի 10-րդ մասի հիմքով՝ ժամը 22։00-ից հետո հիվանդանոցների, բնակելի շենք-շինությունների և գիշերօթիկ դպրոցների վրա ձայնային կամ լուսային ազդանշաններով անդորրը խանգարելու համար, մինչդեռ՝ Կառավարության շենքը նշված կատեգորիաներից որևէ մեկի մեջ չի մտնում։ Բացի դա՝ մեր զրուցակիցն ընդգծեց, որ ակցիան իրականացվել է ժամը 21։05-ից 21։10-ի միջակայքում, ընդ որում՝ դա զուտ մերկապարանոց հայտարարություն չէ, որին կարելի է հավատալ կամ չհավատալ, ակցիան իրականացվել է ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում, որտեղ ֆիքսվել է ժամը։ Ըստ Տեր-Նակալյանի՝ Նիկոլ Փաշինյանին դուր չի եկել կառավարության շենքի վրա կամ ինչպես իրենք են նշում՝ հիվանդանոցի վրա գրվել էր «Անտինիկոլ V»։
«Ենթադրում եմ, որ հիստերիայի մեջ զանգել է ոստիկանապետին, ոստիկանապետը շարադասության կարգով հրահանգ է իջեցրել, եկել բերման են ենթարկել»,- նշեց Տեր-Նակալյանը։
Նրա խոսքով՝ ակցիաները շարունակական են լինելու և քանի Նիկոլ Փաշինյանը կա, «Ադեկվադի» ակցիաները կրելու են շարունակական բնույթ՝ կլինի դա «Անտինիկոլ V»-ի շրջանակներում, թե ոչ։

Пашиняну не понравился хештег "Антиникол V” и он в истерике позвонил главе полиции - Тер-Накалян 05/19/2021 12:53 | Лента новостей
Николу Пашиняну не понравился хештег на здании “Антиникол V” правительства, потому что эта кампания и идеология, которая легли в основу движения, нервируют его. У него нет возможности противостоять, возражать этому, поэтому он забился в конвульсиях. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил соучредитель ордена “Адеквад” Константин Тер-Накалян.
Накануне орден "Адеквад" в рамках просветительской акции осветил здание правительства хэштегом движения #antinikol. После завершения акции сотрудники полиции ворвались в квартиру Константина Тер-Накаляна и подвергли его приводу.
Как рассказал “ФактИнфо” Константин Тер-Накалян, его подвергли приводу на основании части 10 ст. 180.1 Кодекса об административных правонарушениях РА – за нарушение в ночное время(после 22:00)спокойствия граждан в больницах, жилых домах и школах-интернатах при помощи звуковых или световых сигналов. Между тем здание правительства не подпадает ни под одно из указанных категорий. Кроме того, собеседник агентства подчеркнул, что акция проводилась в промежутке между 21։05 и 21։10, причем это не просто огульное заявление, которому можно верить или не верить. Как указал он, акция транслировалась в прямом эфире в Facebook, час зафиксирован. По словам Тер-Накаляна, Николу Пашиняну не пришлась по душе запись "Антиникол V" на здании правительства или как они указывают – на больнице.
"Предполагаю, что он в истерике позвонил начальнику полиции, а глава полиции спустил приказ, и они явились и подвергли приводу", - отметил Тер-Накалян.
По его словам, акция продолжится. Как отметил он, пока Никол Пашинян есть, акции "Адеквада" будут носить продолжительный характер, будь это в рамках инициативы "Антиникол V" или нет.