Արցախի ԱԽ–ն հերքում է լուրը, թե ադրբեջանական ԶՈւ–ն դիրքերն առաջ է տվել նաև Արցախում 05/18/2021 12:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Համացանցում շրջանառվող տեղեկությունները՝ թե «ադրբեջանական զինված ուժերն իրենց դիրքերն առաջ են տվել նաև Արցախում, ընդ որում՝ միանգամից մի շարք ուղղություններով՝ հատկապես Քարվաճառի հատվածից», իրականությանը չեն համապատասխանում։ Տեղեկությունը հայտնում է Արցախի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի գրասենյակը։
«Հավաստիացնում ենք, որ Արցախի պատկան կառույցները՝ այդ թվում նաև խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ձևավորված սերտ փոխգործակցության միջոցով, լիարժեք վերահսկում են Արցախի Հանրապետությունում առկա հրադադարի պայմանները և շփման գծի ներկայիս կոնֆիգուրացիան՝ բնակչության համար շարունակաբար ապահովելով պատշաճ անվտանգային միջավայր»։
Գրասենյակից հորդորում են լրատվական միջոցներին՝ զերծ մնալ ռազմական թեմաներով սիրողական քննարկումներից՝ բնակչության շրջանում անհանգստություն չառաջացնելու նպատակով և հետևել միայն պաշտոնական լրատվությանը։

В Степанакерте опровергли слухи о продвижении азербайджанцев в Арцахе 05/18/2021   12:44  |  Лента новостей
Совет безопасности Республики Арцах опроверг муссируемые в Сети слухи о продвижении азербайджанцев в Арцахе.
В ведомстве заявили, что муссируемые в Сети слухи о том, что азербайджанские войска продвинули свои позиции и в Арцахе, причем сразу по нескольким направлениям, особенно со стороны Карвачара, не соответствуют действительности.
“Заверяем, что компетентные структуры Арцаха, в том числе и в тесном взаимодействии с командованием российского миротворческого контингента, полностью контролируют текущие условия прекращения огня в Республике Арцах и сохраняют нынешнюю конфигурацию на линии соприкосновения, непрерывно обеспечивая должный уровень безопасности”, - говорится в сообщении.
В Совбезе Арцаха призывают СМИ воздержаться от любительских дискуссий на военную тематику и следить только за официальными источниками информации, чтобы не нагнетать тревогу среди населения.