Հակառակորդը տարբեր կերպ փորձում է խցկվել մեր տարածք. բանակը պետք է պատրաստ լինի թշնամուն մեր տարածքից հանելուն.Սեյրան Օհանյան 05/17/2021   12:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սև լճի տարածքում անվտանգության գոտի ստեղծելը խնդրի լուծում չէ, մենք նորից պարտադրված թուրքերի և ադրբեջանցիների խաղն ենք խաղալու: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է ՊՆ նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը:
«Եթե Սև լճի տարածքում անվտանգության գոտի ստեղծելը լինելու է Հայաստանի տարածքի հաշվին, դա շատ վատ է հայկական կողմի համար, սա նշանակում է, որ հակառակորդը տարբեր կերպ փորձում է խցկվել մեր տարածք և ՀՀ սահմաններն ավելի նեղացնել՝ Նախիջևանից դեպի Ադրբեջանի հիմնական տարածք միջանցք ստեղծելու համար: Սա խնդրի լուծում լինել չի կարող, մենք նորից պարտադրված թուրքերի և ադրբեջանցիների խաղն ենք խաղալու»,-ասաց Սեյրան Օհանյանը:
ՊՆ նախկին նախարարը ստեղծված իրավիճակում երկու լուծում է տեսնում՝ հայկական կողմը պետք է ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում, ինչպես նաև Ռուսաստանի հետ բանակցությունների շրջանակներում փորձի հարցը լուծել.
«Նաև մեր բանակը պետք է պատրաստ լինի մեր տարածքները պաշտպանելուն և թշնամուն մեր տարածքից հանելուն»,-ասաց Սեյրան Օհանյանը:
12:31 17/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀամայնքապետերին բանակցությունների արդյունքների մասին չեն տեղեկացրել. Ավետյանն ասում է, որ տեղյակ չեն, թե ադրբեջանցիները որքան պետք է հետ գնան
12:01 17/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկվա բանակցություններն արդյունավետ են ավարտվել. ՊՆ-ն շուտով տեղեկատվություն կտրամադրի. Արմեն Խաչատրյան
09:39 17/05/2021  |  ՔաղաքականԱրա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանի հետ. քննարկվել է սահմանների վիճակը
23:16 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները Սեւ լճի տարածքում կունենան առնվազն չորս հենակետ՝ յուրաքանչյուրում 15-ական զինվոր․ Վահե Հակոբյան
23:14 16/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Ի՞նչ է համաձայնել զիջել հայկական կողմը»․ Գառնիկ Դավթյան
22:02 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՆահանջի մասին խոսակցություններ կան. Իրինա Յոլյան
20:46 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանական ագրեսիայի աջակիցները համալրվում են․ Վահան Իշխանյան
20:24 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՄենք ինչու՞ ենք մեր հարկերով բանակ պահում, կասե՞ք. Վահան Արծրունի

Экс-министр обороны Армении Сейран Оганян видит два выхода из создавшейся в Сюнике ситуации 05/17/2021   12:58  |  Лента новостей
Создание зоны безопасности на территории Черного озера не решит проблемы; мы снова будет играть в навязанную турками и азербайджанцами игру. Об этом в беседе с “ФактИнфо” заявил бывший министр обороны Армении генерал-полковник Сейран Оганян.
“Если зона безопасности в районе Черного озера будет создана за счет территории Армении, то это очень плохо для армянской стороны. Это означает, что противник разными способами пытается втиснуться в нашу территорию и еще сузить границы РА, чтобы проложить коридор от Нахиджевана до Азербайджана. Эо может быть решением проблемы, мы снова будет играть в навязанную турками и азербайджанцами игру”, - сказал Сейран Оганян.
Экс-министр обороны Армении видит два выхода из создавшейся ситуации: армянская сторона должна в рамках ОДКБ, а также в рамках переговоров с Россией решить проблему.
“Кроме того, армия должна быть готова защитить наши земли и выдворить врага с нашей территории”, - сказал Сейран Оганян.
20:39 16/05/2021  |  Лента новостейМинобороны заверяет, что переговоры завершились успешно: азербайджанские войска покинут территорию Армении
11:50 15/05/2021  |  Лента новостейВ Минобороны Армении рассказали о ситуации на некоторых приграничных участках в Сюнике и Гегаркунике