ՊՆ-ն հավաստիացնում է՝ բանակցությունները բարեհաջող են ավարտվել. Ադրբեջանական զորքերը կլքեն ՀՀ տարածքը 05/16/2021   20:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շուրջ 5 օր տևած բանակցություններն ավարտվեցին։ Ըստ նախնական տեղեկությունների, դրանք բարեհաջող են ավարտվել հայկական կողմի համար։ «Փաստինֆո»-ին ՊՆ ներկայացուցիչը տեղեկացրեց, որ ադրբեջանական զորքերը դուրս կբերվեն բոլոր ուղղություններից։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 12-ին Ադրբեջանի զինված ուժերը հատել էին Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանը և խորացել մինչև 3,5 կիլոմետր՝ շրջափակել Սև լիճը:
Վարդենիսի տարածքում նույնպես առաջխաղացում էր եղել թշնամու կողմից։
19:42 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Թշնամին Վարդենիսի հատվածում, որտեղ առաջ է եկել, վրաններ է տեղադրում». ռազմական փորձագետ
19:19 16/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիքի մարզի Խնձորեսկ գյուղում վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ, կան վիրավորներ
16:50 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնակազմակերպվելով պաշտպանել Հայաստանը. ՀՅԴ Բյուրոն հայտարարություն է տարածել
16:27 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵռագույնները պիտի ծածանվեին ոչ թե մեր հերոսների շիրիմներին, այլ հայոց բանակի հաղթական շքերթներին. Սերժ Սարգսյան
16:19 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԿապիտուլյացիոն իշխանությունները կրկնում են «Հադրութի ցուցանակ» օպերացիան. Էլբակյան

Минобороны заверяет, что переговоры завершились успешно: азербайджанские войска покинут территорию Армении 05/16/2021   20:39  |  Лента новостей
Длившиеся 5 дней переговоры завершились. Согласно предварительным данным, они завершились успешно для армянской стороны. Как сообщил "ФактИнфо" представитель Минобороны Армении,  азербайджанские войска будут выведены со всех направлений.
Напомним, 12 мая вооруженные силы Азербайджана пересекли государственную границу Республики Армения и продвинулись вглубь на 3,5 километров, окружив озеро Сев лич(Черное озеро). Враг продвинулся также на варденисском участке.
11:50 15/05/2021  |  Лента новостейВ Минобороны Армении рассказали о ситуации на некоторых приграничных участках в Сюнике и Гегаркунике