Իմ և շարժման բոլոր մասնակիցների միակ ամբիցիան այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ռադ լինի մեր բոլորի կյանքից. Մինասյան 05/14/2021 00:00 | Մեկնաբանություն
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ անդրադառնում է Սյունիքում տեղի ունեցած իրադարձություններին և դրա շուրջ զարգացումներին։
«Բոլորս միանում ենք #antinikol շարժմանը, որն օրեց օր աճում է և դառնում է տրենդային և մոդյիկ շարժումը»,- ասում է Մինասյանը:
«Ես ևս տեսագրում եմ իմ առաջին տեսանյութը, որում խոսելու եմ մարդու ընտրության և դրա հետևանքների մասին:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքի մի մասն արդեն 24 ժամից ավել զավթած է, դրա մասին կան ուղղակի մամուլի հաղորդագրություններ, չկա զորք։ Չկա ոչինչ, որովհետև Հայաստանի Հանրապետության ժողովուրդն արեց ընտրություն, որն ունեցավ դժոխային հետևանքներ»,-նշեց նա՝ հավելելով, որ «քանի դեռ Նիկոլ Փաշինյանն այդ կաբինետում է, մեր երեխաները կարող են զոհվել, Սյունիքն ու Գեղարքունիքն էլ՝ կորցնել»։

«Пашинян должен убраться из нашей жизни»: Микаел Минасян о единственной амбиции участников нашего движения #antinikol 05/14/2021   09:44  |  Комментарий
Бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян на своей странице в Facebook  опубликовал видеоролик, в котором коснулся событий в Сюнике и развитий вокруг него.
"Все присоединяемся к движению #antinikol, которое с каждым днем набирает размах и становится трендовым и модным движением. Я тоже записываю свое первое видео, в котором речь пойдет о выборе человека и его последствиях", - сказал Минасян.
Он отметил, что часть территории Республики Армения уже более 24 часов захвачена, и об этом есть только сообщения для прессы, нет войска.
"Нет ничего, потому что народ Республики Армения сделал свой выбор, который возымел адские последствия", - отметил он.
"Пока Никол Пашинян сидит в этом кабинете, наши дети могут погибнуть, а Сюник и Гегаркуник могут быть потеряны", - добавил он.
По его словам, его единственная амбиция и амбиция все тех, кто примкнул к движению #antinikol, заключается в том, чтобы Никол Пашинян убрался из нашей жизни.