ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ 05/13/2021 16:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների եւ սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանն արտգործնախարարին տեղեկացրել է նախօրեին Ադրբեջանի կողմից կատարված սահմանային ոտնձգության վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Լանդսբերգիսը խոր անհանգստություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ եւ վստահեցրել, որ Եվրամիությունը գործուն քայլեր կձեռնարկի այս կապակցությամբ:

Евросоюз предпримет действенные шаги в связи с ситуацией на границе Армении - глава МИД Литвы 05/13/2021   18:39  |  Лента новостей
Находящаяся с официальным визитом в Литовской Республике делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном встретилась с министром иностранных дел Литвы Габриэлиусом Ландсбергисом. Подробности передает пресс-служба парламента Армении.
Стороны продолжили начатый в прошлом месяце в Ереване диалог по двусторонним отношениям, Нагорно-Карабахской проблеме, реформам в Армении и предстоящим внеочередным парламентским выборам.
А.Мирзоян проинформировал министра иностранных дел о совершенном накануне Азербайджаном нарушении границы, в ответ на что Ландсбергис выразил глубокую обеспокоенность сложившейся ситуацией и заверил, что Евросоюз предпримет в связи с этим действенные шаги.