ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Անդրանիկ Փիլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա 05/13/2021   10:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ մայիսի 13-ին, ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Անդրանիկ Փիլոյանն աշխատանքային այցով մեկնելու է Մոսկվա: Նախարարի պաշտոնակատարը և ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն Արմեն Գասպարյանը մայիսի 14-16-ը կմասնակցեն ԱՊՀ ուժերի «Համալիր անվտանգություն-2021» անվտանգության սարքավորումների 13-րդ միջազգային սրահի աշխատանքներին:
Հայկական պատվիրակությունը կայցելի ՌԴ ԱԻՆ «Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն»՝ ծանոթանալու հաստատության գործունեությանը, կմասնակցի հրշեջ-փրկարարների հուշարձանների համալիրում ծաղկեդրման արարողությանը, նախատեսված են արտակարգ իրավիճակների արձագանքման զորավարժություններ:
Աշխատանքային օրակարգում ընդգրկված են նաև այցելություններ հատուկ ռիսկի փրկարարական գործողությունների «Լիդեր» և ՌԴ ԱԻՆ Նոգինսկի փրկարարական կենտրոններ: Այցի շրջանակներում հայկական պատվիրակությունը կմասնակցի միջազգային ցուցադրական զորավարժություններին, կքննարկվեն նաև երկու երկրների հումանիտար կառույցների համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

И.о. главы МЧС Армении Андраник Пилоян отбывает в Москву 05/13/2021   11:04  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности министра по чрезвычайным ситуациям(МЧС)Армении Андраник Пилоян и директор Службы спасения МЧС Армен Гаспарян отбыли с рабочим визитом в Москву для участия в 13-м Международном салоне "Комплексная безопасность-2021". Об этом сообщает пресс-служба МЧС.
Выставка пройдет 14-16 мая. Сообщается, что армянская делегация также посетит Национальный антикризисный центр МЧС России для ознакомления с его деятельностью, а также возложат цветы у памятника пожарным спасателям. Запланировано также участие в учениях по реагированию на чрезвычайные ситуации.
В программе также посещение ФГКУ "Центр по проведению спасательных операций особого риска "Лидер", Ногинского спасательного центра МЧС России.
В рамках визита армянская делегация примет участие в международных показательных учениях, а также  будут рассмотрены  возможности расширения сотрудничества между гуманитарными структурами двух стран.