Երևանի քաղաքապետարանը պարզաբանում է հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի հետ կապված խնդիրը 05/12/2021 10:34 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանը մեկնաբանել է ստացվող տեղեկություններն այն մասին, որ Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի հետ կապված խնդիրներ կան: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը հայտնեց, որ խնդիրներ են առաջացել «Երևան ավտոբուս» ՓԲԸ-ի վառելիքի մատակարարի հետ, որոնք քաղաքապետարանը հնարավորինս արագ փորձում է լուծել: «Տեխնիկական խնդիր է: «Երևան ավտոբուս» ՓԲԸ-ի վառելիքի մատակարարի հետ կապված խնդիրներ են առաջացել: Լրացուցիչ պարզաբանում կներկայացնենք: Այս պահին հնարավորինս արագ կփորձենք լուծել խնդիրը»,- ասաց Կարապետյանը՝ հավելելով, որ որոշ երթուղիների աշխատանքը մասամբ վերականգնվել է:
Նա նաև հայտնեց, որ հասարակական տրանսպորտի բնականոն աշխատանքի հետ կապված խնդիրներ կան ոչ միայն Նոր Նորք վարչական շրջանում:
Անդրադառնալով տեղեկություններին, թե որոշ երթուղիների վարորդներ բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ Կարապետյանը նշեց, որ նման տեղեկություն ինքը չունի, ընդամենը վառելիքի մատակարարման հետ կապված խնդիր է, որը քաղաքապետարանը փորձում է հնարավորինս արագ կարգավորել:

“Проблемы с поставщиком топлива”:в мэрии Еревана прокомментировали сбой в работе общественного транспорта 05/12/2021   11:01  |  Лента новостей
Мэрия Еревана прокомментировала информацию, касающуюся проблемы с общественным транспортом в административном районе Нор Норк Еревана. В беседе с “Арменпресс” пресс-секретарь мэрии Еревана Акоп Карапетян сказал, что у ЗАО “Ереванский автобус” возникли проблемы с поставщиком топлива, которые мэрия пытается решить в кратчайшие сроки. “Это - техническая проблема. Проблемы возникли с поставщиком топлива ЗАО “Ереванский автобус”. Позже дадим дополнительные разъяснения. На данный момент мы стараемся решить проблему как можно скорее”, - сказал Карапетян, добавив, что некоторые маршруты частично уже восстановлены.
Он также сообщил, что проблемы с работой общественного транспорта возникли не только в административном районе Нор Норк.
Касаясь информации о том, что водители некоторых маршрутов проводят акцию протеста, Карапетян отметил, что у него нет подобной информации, это всего лишь проблема, связанная с поставками топлива, которую мэрия пытается урегулировать как можно скорее.