Նախընտրական քարոզչությունը կմեկնարկի հունիսի 7-ին եւ կտեւի 12 օր 05/11/2021 16:43 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը կմեկնարկի հունիսի 7-ից։ Այդ մասին այսօր հայտարարել է ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ ներկայացնելով արտահերթ ընտրությունների անցկացման միջոցառումների ժամանակացույցը:
Հաստատված ժամանակացույցի համաձայն՝ քարոզչությունը կտեւի 12 օր եւ կավարտվի հունիսի 18-ին՝ ժամը 24:00-jh5
Ընտրական տեղամասերի կազմավորումը տեղի կունենա մինչև 2021թ-ի մայիսի 26-ը:
Կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների գրանցման համար փաստատթղթերը ԿԸՀ պետք է ներկայացվեն մայիսի 26-ը մինչեւ ժամը 18.00-ն: Կուսակցությունների դաշինքները նշված ժամանակահատվածում գրանցման փաստաթղթերի հետ միասին կարող են դիմումներ ներկայացնել քառակուսի մետրը գերազանցող մակերեսով գովազդային վահանակներում քարոզչական պաստառներ տեղադրելու համար:
Կուսակցությունների և դաշինքների ընտրական ցուցակների ներկայացման համար սահմանված ժամկետն է մայիսի 26-ից մինչև մայիսի 31-ը:

Предвыборная кампания в Армении стартует с 7 июня и продлится 12 дней 05/11/2021   17:06  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Агиткампания в преддверии досрочных выборов в парламент Армении стартует с 7-го июня, сообщил в ходе заседания Центральной избирательной комиссии РА глава ЦИК Тигран Мукучян.
"Предвыборная кампания продлится 12 дней и завершится 18 июня в 24:00", — сказал Мукучян.
Избирательные участки будут сформированы до 26 мая. Партии и партийные блоки должны подать в ЦИК документы для регистрации до 18:00 26 мая.
Вместе с документами для регистрации могут быть представлены заявки на размещение агитационных постеров на рекламных щитах.
Для регистрации избирательных списков партий и партийных блоков установлен срок с 26 до 31 мая. Заявления о самоотводе могут быть представлены до 10 июня 18:00.