Սյունիքը ոնց ուզում՝ գծում են, ունենք ընդամենը 4,5 տարի ժամանակ. Արթուր Վանեցյան 05/10/2021 14:52 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Մենք ունենք ընդամենը 4,5 տարի՝ վերականգնելու համար անվտանգությունը, որ կարողանանք դիմակայել ժամանակակից բոլոր սպառնալիքներին, որոնք մեզ սպասում են,- մարզի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը։
Մարզային այցելությունների ժամանակ Ա.Վանեցյանը հանդիպել է բնակիչներին, լսել նրանց մտահոգությունները, ներկայացրել տարբեր հարցերի վերաբերյալ իր տեսլականը, անդրադարձել պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակին, սահմանային և անվտանգության հարցերին։
«Սյունիքը ոնց ուզում գծում են, ինչ ուզում անում են։ Մենք ունենք ընդամենը 4,5 տարի ժամանակ, որ մեր բանակը վերազինենք, հզորացնենք, անվտանգային համակարգը վերականգնենք և կարողանանք դիմակայել ժամանակակից բոլոր սպառնալիքներին, որ մեզ սպասում են»,- ասել է նա
Արթուր Վանեցյանը հավելել է, որ անվտանգությունն առաջնային դարձավ այն ժամանակ, երբ խախտվեց երկրի սահմաններն ու անվտանգությունը։
Քաղաքական գործիչը անդրադարձել է նաեւ ԱԱԾ պետի պաշտոնից հեռանալու մանրամասների մասին. «իրավիճակը ճիշտ գնահատելով հասկացա, որ չէի կարող այսօր գալ այս գյուղում նստել, կամ գյուղի մեջ քայլեի, մեկն էլ դուրս գար ասեր՝ ամոթ քեզ»։

Артур Ванецян: "У нас всего четыре с половиной года…" 05/10/2021   15:10
У нас всего четыре с половиной года на перевооружение, укрепление нашей армии, на восстановление системы безопасности, чтобы суметь противостоять всем нависшим над нами угрозам, заявил бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии “Отечество” генерал-майор Артур Ванецян во время встречи с жителями одной из областей.
В ходе областных визитов Ванецян встретился с жителями, выслушал их опасения, представил свое видение относительно различных вопросов, коснулся сложившейся в стране ситуации после войны, вопросов безопасности.
"Сегодня как хотят, так и перекраивают Сюник, что хотят, то и делают. У нас всего четыре с половиной года на перевооружение, укрепление нашей армии, на восстановление системы безопасности с тем, чтобы суметь противостоять всем нависшим над нами угрозам", - сказал он.
Артур Ванецян также коснулся своей отставки с поста главы СНБ Армении.
"Верно оценив ситуацию, я понял, что не могу продолжать. Ну вот к примеру я не мог бы сегодня прийти сюда, в село, пройтись по деревне,  если бы кто-то, выйдя навстречу, сказал бы: “как тебе не стыдно””.- заявил Ванецян.