Իրավապահները խուզարկել են «Դոն Պիպոյի» տունը՝ վերջինիս թիկնապահի սպանության գործով 05/10/2021 15:49 | Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 10-ին ՀՀ ոստիկանությունը խուզարկություն է կատարել քրեական հեղինակություն համարվող Արթուր Ասատրյանի՝ «Դոն Պիպոյի»-ի և ևս 13 անձի բնակարաններում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ խուզարկությունը կատարվել է նրա թիկնապահի սպանության գործի շրջանակներում։
Հիշեցնենք, որ «Դոն Պիպոյի» թիկնապահն սպանվել է մայիսի 4-ին՝ Վաղարշապատում։
Ոստիկանությունը հայտնել էր, որ 2021թ. մայիսի 4-ին` ժամը 22:35-ին, բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ հրազենային վնասվածքով, մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել 1992թ. ծնված երիտասարդ: Քիչ անց ստացվել է ևս մեկ ահազանգ այն մասին, որ «Կրծքավանդակի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ» ախտորոշմամբ բուժօգնության է ընդունվել 2000թ. ծնված մեկ այլ երիտասարդ:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2021թ. մայիսի 4-ին` ժամը 22:30-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը Էջմիածին քաղաքի Վազգեն Առաջին փողոցում շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով՝ վերոնշյալ երիտասարդներին սպանելու նպատակով, ապօրինի պահվող ինքնաձիգից բազմաթիվ անկանոն կրակոցներ է արձակել տղամարդկանց ուղղությամբ, որոնք գտնվել են «Հունդայի Էլանտրա» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ, և դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Правоохранители обыскали дом "Дона Пипо" в рамках дела об убийстве его телохранителя 05/10/2021   16:06  |  Криминальная хроника
Полиция Армении 10 мая провела обыски в доме считающегося криминальным авторитетом Артура Асатряна(Дон Пипо) и в квартирах еще 13 человек. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете, указав, что обыски проводились в рамках дела об убийстве его телохранителя.
Напомним, телохранитель "Дона Пипо" был убит 4 мая. Как ранее сообщалось, что к ним мертвым был доставлен молодой мужчина 1992 года рождения с огнестрельным ранением. Спустя короткое время пришло еще одно сообщение о том, что в клинику поступил еще один молодой человек 2000 года рождения с диагнозом "ушиб мягких тканей грудной клетки".
В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что 4-го мая около 22:30 предполагаемый преступник на улице Вазгена Первого в Эчмиадзине из имевшегося при нем незаконно автомата открыл беспорядочный огонь по мужчинам, которые находились в автомобиле марки "Hyundai Elantra", после чего скрылся с места происшествия.