Վերաբացվել է պատերազմի ժամանակ ռմբակոծված Մարտունու մարզադաշտը 05/10/2021   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Մարտունի քաղաքում մայիսի 9-ին պաշտոնապես վերաբացվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ռմբակոծված «Ավագյան արենա» մարզադաշտը:
«Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մարզադաշտի վերաբացումը նշանավորվել է ֆուտբոլի վետերանների Մարտունու և Ճարտարի թիմերի ընկերական խաղով,որը նվիրված էր հայ ժողովրդի հաղթանակներին և այդ հաղթանակները կերտած հերոսներին:
Պատերազմի հետևանքով վնասված Մարտունու մարզադաշտի վերականգնմանն աջակցել են «Երազանք» հիմնադրամի համահիմնադիրները:
«Աշխատանքներն իրականացվել են մարզադաշտի աշխատակիցների ուժերով և  «Վարանդաշին» շինարարական կազմակերպության աջակցությամբ: Մարզադաշտի վերաբացմամբ ուզում ենք ասել, որ հրետակոծելով մեզ հաղթել չի լինի:Մենք ապրել ենք և ապրելու ենք մեր հողում»,- ասել է Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Էդիկ Ավանեսյանը:

В Мартуни вновь открылся стадион, подвергшийся обстрелу во время войны 05/10/2021 12:30 | Лента новостей
В городе Мартуни Республики Арцах 9 мая состоялось официальное открытие стадиона “Авагян Арена”, который во время 44-дневной войны подвергся обстрелу со стороны вооруженных сил Азербайджана.
Как сообщает «Арцахпресс», открытие стадиона ознаменовалось товарищеским матчем между командами ветеранов футбола Мартуни и Чартара, который был посвящен победам армянского народа, героям, сотворившим эти победы.
По словам руководителя мартунинской районной администрации Эдика Аванесяна, восстановлению поврежденного в результате войны стадиона содействовали соучредители Фонда “Еразанк”.
«Восстановительные работы проводились силами сотрудников стадиона и при содействии строительной организации ЗАО “Варандашин”. С открытием стадиона мы хотим сказать, что даже обстреливая нас, нас не победить. Мы жили, и будем жить на нашей земле»,- сказал глава мартунинской районной администрации.