Նա պետք է հիշի իր արածները հայ ժողովրդի նկատմամբ, հետո նոր նման արտահայտություն անի. Սասուն Միքայելյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին 05/10/2021   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
1999թ.-ին իր իշխանության օրոք կրակ բռնկվեց ՀՀ-ում, տեղի ունեցավ հոկտեմբերի 27։ Մինչև հիմա մեր ժողովուրդն այդ կրակի ծխից խեղդվում է։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը։
«Նրա օրոք ես մեծ դժվարություններ, զրկանքներ եմ տարել բանտերում։ Ինքը պետք է հիշի իր արածները հայ ժողովրդի նկատմամբ հետո նոր նման արտահայտություններ անի»,-ասաց պատգամավորը։
Սասուն Միքայելյանը նկատեց՝ պատերազմը տարիների հարց է, որը եղել է։ Այսինքն տարիների ընթացքում անպատրաստ ենք եղել պատերազմի. «Այդ ժամանակահատվածում, եթե Շուշիից ու Հադրութից ենք խոսում, կարող էինք իրենց լափած գումարներով Հադրութից մինչև Շուշի թունել անցկացնել։ Չի կարելի տարիների չարած գործը բարդել այսօրվա վրա։ Եթե նրանք այն ժամանակ պատկերացնում ու հասկանում էին, որ բանակցային փուլով ոչ մի հարց չի լուծվելու, ուրեմն կա՛մ պետք է գնային ինչ-որ ճանապարհով, կա՛մ պետք է պատրաստվեինք պատերազմի։ Ադրբեջանը պատրաստվում էր պատերազմի և ամեն անգամ ասել եմ, որ պատերազմն անխուսափելի է։
Մենք էլ պետք է պատրաստ լինեինք, որ հակահարված տայինք»,-ասաց պատգամավորը։
13:07 08/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն ինչ ժամանակի հարց է․ Սասուն Միքայելյանը՝ Շուշին ազատագրելու մասին
09:52 05/05/2021  |  ՄամուլՄանրամասներ Սասուն Միքայելյանի ու Սուրեն Պապիկյանի միջև եղած միջադեպից. Թույլ չեն տվել ձեռնամարտի հասնի. «Հրապարակ»
22:01 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԾեծկռտուք ու հայհոյանքներ՝ «ՔՊ»-ականների միջև՝ Սասուն Միքայելյանի ու Սուրեն Պապիկյանի մասնակցությամբ. AntiFake.am
15:36 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձնից թույլտվություն վերցրել ե՞ք, որ եկել եք. Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողներին դուրս հանեց սենյակից
15:12 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդ պետք է որոշի՝ այսքանից հետո ձայն կտա, թե ոչ. Միքայելյան
15:00 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևը հոխորտում է, թե Սյունիքը կվերցնի. Միքայելյան
13:41 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքում թուրքն ամեն պահի կարող է մարդ տանել. Սասուն Միքայելյան
12:12 24/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆերքաղաքական կյանքում քաոսային վիճակ է. Սասուն Միքայելյան
12:10 24/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքը մեր դարավոր թշնամին է, նույն սխալները կրկնում ենք. Սասուն Միքայելյան
08:42 20/04/2021  |  ՄամուլՈրոշ սյունեցիներ հրաժարվել են գալ եւ Սասուն Միքայելյանի ձեռքից մեդալ ստանալ․ «Հրապարակ»

Сасун Микаелян припомнил Роберту Кочаряну события, произошедшие при его правлении 05/10/2021   14:09  |  Лента новостей
В 1999 году при втором президенте РА Роберте Кочаряне вспыхнуло пламя в Армении, произошло “27 октября”, до сих пор наш народ задыхается от дыма этого пламени. Об этом в беседе с журналистами заявил депутат от правящей парламентской фракции “Мой шаг” Сасун Микаелян.
“При нем я пережил большие трудности и лишения в тюрьме. Он должен вспомнить содеянное им в отношении армянского народа и только потом выступать с подобными заявлениями”, - сказал депутат.
Сасун Микаелян отметил, что война была вопросом времени, что и произошло. “Мы годами не готовились к войне. За этот период, если вы говорите о Шуши и Гадруте, могли бы за расхищенные ими деньги проложить тоннель от Гадрута до Шуши. Нельзя сваливать многолетнее бездействие на нынешних. Если они тогда представляли и понимали, что не удастся достичь решения путем переговоров, то либо должны были идти по какому-то пути, либо готовиться к войне. Азербайджан готовился к войне, и я каждый раз говорил, что войне неизбежна. И мы должны быть готовы, чтобы перейти в контрнаступление”, - сказал Микаелян.