Նիկոլ Փաշինյանը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք է մատուցել հանուն Հայրենիքի կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին 05/09/2021 11:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու իրենց կյանքը Հայրենիքի անկախության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղիկներ է դրել և խոնարհվել Արցախյան 44-օրյա և Ապրիլյան քառօրյա պատերազմների հերոսների, Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին և զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

Пашинян в “Ераблуре” воздал дань уважения памяти погибших за независимость Родины воинов 05/09/2021 12:01 | Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян посетил воинский пантеон “Ераблур”, чтобы воздать дань уважения памяти погибших за независимость Родины воинов. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Никол Пашинян возложил цветы к могилам героев 44-дневной Арцахской войны и Апрельской четырехдневной войны, Вазгена Саркисяна, Андраника Озаняна, а также возложил венок к памятнику, увековечивающему память воинов-освободителей.