Նոր հաղթանակներ գրանցելու համար պետք է միշտ հիշել և արժևորել պատմական հաղթանակները. Արցախի ԱԳՆ 05/09/2021   10:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 9-ը Արցախի և ողջ հայ ժողովրդի պատմության ամենահիշարժան ու խորհրդանշական օրերից մեկն է: Այսօր մենք նշում ենք փառապանծ եռատոնը՝ Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակը, 1992 թ. մայիսին Շուշիի ազատագրումը և Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի կազմավորումը: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ:
«Նոր հաղթանակներ գրանցելու համար պետք է միշտ հիշել և արժևորել պատմական հաղթանակները:
Մենք հպարտությամբ ենք հիշում այն մարտիկների սխրանքները, որոնց շնորհիվ կարողացանք հաղթահարել բոլոր մարտահրավերները և հաջողություն ունենալ ֆաշիզմի, ազգայնամոլության և պատմական անարդարության դեմ պայքարում։ Դարակազմիկ հաղթանակները խորհրդանշում են ազգի տոկունությունը, խիզախությունը, անկոտրում հավատքն ու հայրենասիրությունը։ Թերևս սա է մայիսյան եռատոնի ամենակարևոր ուղերձը։
Այս նշանակալի օրը շնորհավորում ենք մեր ողջ հանրությանը, Հայաստանի և Սփյուռքի մեր քույրերին և եղբայրներին, վետերաններին, հայրենիքի անվտանգությունն ապահովող բոլոր զինծառայողներին:
Խաղաղություն մեր հայրենիքին։
Մենք դեռ կտոնենք նորանոր հաղթանակներ»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
20:32 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ՄԻՊ-ը առցանց հանդիպում է ունեցել Քաշաթաղի շրջանի ներկայացուցիչների հետ
17:02 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանաբնակ բարերար Էդգար Արամյանը էնդոպրոթեզներ է նվիրաբերել Հանրապետական բժշկական կենտրոնին
22:29 05/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԴավաճան Նիկոլին ո՛վ է ասել, որ «դեմ» քվեարկած ազերիները, որոնք փոքրամասնություն էին կազմելու այդ հանրաքվեի ժամանակ ինչ-որ ինքնորոշվելու իրավունք ունեն. Համբարյան
21:13 05/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՓաստը իրավական տերմին է, կից ներկայացնում եմ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից առկա փաստը. Վարդևանյանը՝ Փաշինյանին
11:50 05/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն աշխատանքային այցի շրջանակում կհանդիպի նաև Նիկոլ Փաշինյանին
22:40 04/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՆրանք այդպես էլ չեն հասկացել, թե ինչ է տեղի ունեցել. Էդիկ Բաղդասարյան

"У нас еще будут новые победы": заявление МИД Арцаха в связи с майскими праздниками 05/09/2021   10:59  |  Лента новостей
Министерство иностранных дел Арцаха выступило с заявлением в связи с майскими праздниками.
"9 мая - один из самых памятных и символичных дней в истории Арцаха и всего армянского народа. Сегодня мы отмечаем славный тройной праздник - Победу в Великой Отечественной войне, освобождение Шуши в мае 1992 года  и  формирование Армии обороны Республики Арцах. Мы с гордостью вспоминаем героизм наших воинов, благодаря которым мы смогли преодолеть все вызовы, добиться успеха в борьбе с фашизмом, национализмом, исторической несправедливостью”, - говорится в заявлении.
Как  отметили в МИД Арцаха, эпохальные победы символизируют стойкость, отвагу, непоколебимую веру и патриотизм нации.
“И именно это является самым главным посланием майского праздника. Для достижения новых побед  необходимо  всегда помнить и ценить  победы исторические. В этот знаменательный день мы поздравляем всю нашу общественность, наших братьев и сестер из Армении и Диаспоры, ветеранов и стоящих на страже Отчизны военнослужащих. Мир нашей Родине.У нас еще будут новые победы”, - отмечается в заявлении.