Հետևանքները լինելու են շատ ցավոտ, արձագանքը՝ շատ կոշտ. Դավթյանը՝ ընտրություններին օրենքը շրջանցելու փորձի մասին 05/07/2021 11:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Հետևանքները լինելու են շատ ցավոտ, արձագանքը դրան լինելու է շատ կոշտ. Խորհրդարանում Դատախազության տարեկան զեկույցի ժամանակ ՀՀ Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն անդրադարձավ առաջիկա ընտրություններին։
Գլխավոր դատախազը նշեց, որ վիրավոր հայրենիքը թևակոխում է կարևոր փուլ, տեղեկացրեց, որ դրան գիտակցված վերաբերմունք պետք լինի, ապա դիմեց ընտրական գործընթացի բոլոր մասնակիցներին առանց բացառության՝ դրսևորել իրավահպատակ վարքագիծ՝ առանց խաբելու, կեղծելու և վիրավորանքի ներկայանալ հանրությանը։
«Ստիպված եմ լինելու որպես դատախազ իմ նախազգուշական խոսքը ասել, որ եթե որևէ մեկի մտքով անցնելու է, որ այս համապետական պատասխանատու գործընթացում պլաններ ունեին օրենքը շրջանցելու, այս պահին բարեկամաբար զգուշացնում եմ՝ հետևանքները լինելու են շատ ցավոտ, որովհետև արձագանքը դրան լինելու է շատ կոշտ»,- եզրափակեց Դավթյանը։

“Последствия будут болезненными, реакция жесткой”: Генпрокурор Армении о попытках обойти закон на выборах 05/07/2021   12:17  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Генеральный прокурор Армении Артур Давтян в ходе обсуждения в НС годового доклада коснулся предстоящих внеочередных выборов в парламенте Армении.
По его словам, последствия для тех, кто попытается обойти закон, будут очень болезненными, реакция на это будет жесткой.
Генпрокурор отметил, что раненое Отечество вступает на важный этап. Он сообщил, что к этому надо отнестись со всей осознанностью. Затем он обратился к участникам избирательного процесса, призвав всех  без исключения вести себя законопослушно, воздерживаться от обмана, фальсификаций и оскорблений.
“Я как прокурор буду вынужден по-дружески предупредить тех, кому  в голову придет вынашивать планы в обход закона в ходе этого общереспубликанского ответственного процесса,  что последствия будут весьма болезненными, потом что реакция будет очень жесткой”, - заключил Давтян.