Ազգային ժողովը չընտրեց վարչապետ 05/03/2021   14:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովը չընտրեց ՀՀ վարչապետ։ ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին կողմ քվեարկեց 1 պատգամավոր, դեմ՝ 3 պատգամավոր և ձեռնպահ՝ 75 պատգամավոր։
Նախքան քվեարկությունը ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ասաց, որ խորհրդարանն արձակելու և արտահերթ ընտրությունները հնարավոր դարձնելու համար «Իմ քայլը» խմբակցությունը ձեռնպահ կքվեարկի վարչապետի թեկնածուին։
Հիշեցնենք, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չմասնակցեց ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցի քննարկմանը։
14:41 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում իշխանությունը չի կարող փոխվել. Փաշինյան
13:36 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈչ մի կայացած ինստիտուտ չկար․ միակ կայացած ինստիտուտը կոռուպցիան էր, այն էլ մենք եկանք, քանդուքար արեցինք․Փաշինյան
13:33 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ ղեկավարությունը ծիծաղի առարկա դարձրեց չինական պատվաստանյութը
13:29 03/05/2021  |  Մեկնաբանություն5 000 զոհի, հարյուրավոր ռազմագերիների և հազարավոր անհետ կորածների քավորը ռեխը բաց դեռ կատակներ է անում և իր ուսապարկերին "ժպիտներ պարգևում". Աշոտյան
13:13 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը չորս գործոն թվեց, թե ինչո՞ւ ԱՄՆ նախագահը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը

Парламент Армении не избрал премьер-министра 05/03/2021   15:12  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Национальное Собрание Армении на специальном заседании в понедельник не избрало Никола Пашиняна новым премьер-министра страны.
В ходе голосования “за” кандидатуру Никола Пашиняна проголосовал 1 депутат, “против” – 3, 75 – “воздержались”.
До голосования глава правящей фракции Лилит Макунц заявила, что для роспуска парламента и проведения досрочных выборов фракция “Мой шаг” воздержится при голосовании по кандидатуре премьера.
Напомним, фракция “Процветающая Армения” не участвовала в заседании по вопросу об избрании премьер-министра.