Փոխվարչապետերից մեկը պատվաստվել է AstraZeneca-ով, մյուսը՝ SputnikV-ով, ԱԺ-ից մեկը կպատվաստվի չինականով. Փաշինյանը չհայտնեց՝ ինքը ինչով է պատվաստվել 05/03/2021 12:37 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ես չեմ ասի այն պատվաստանյութի անունը, որով պատվաստվել եմ»,- խորհրդարանում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը չպատասխանեց ԱԺ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հարցին, թե այսօր ինքը և կինը ինչ պատվաստանյութով են պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ։
Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ փոխվարչապետերից մեկը պատվաստվել է AstraZeneca-ով, մյուս փոխվարչապետը կպատվաստվի SputnikՎ-ով։
«Հույս ունեմ, որ ԱԺ նախագահությունից որևէ մեկը կպատվաստվի չինական պատվաստանյութով, որը մենք ունենք», ԱԺ դահլիճում վարչապետի պաշտոնակատարիր խոսքը ծիծաղ առաջացրեց,- «Ուզում եմ հավաստիացնել, որ եթե մեր Առողջապխահության նախարարությունը համաճարակների կանխարգելման մարմինները թույլ են տվել որևէ պատվաստանութ, որ մտնի շրջանառության մեջ, խնդրում եմ այդ դիսկուսից դուրս գալ, բոլորը լավ պատվաստանյութեր են»։

Пашиняна спросили, какой он вакциной привился 05/03/2021   12:52  |  Коронавирус
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян в ходе специального заседания НС отказался назвать вакцину от коронавируса, которой сегодня привился.
"Я не назову вакцину, которой привился", - заявил Пашинян в ответ на вопрос независимого депутата НС Тагуи Товмасян, какой вакциной привились он и его супруга.
Пашинян сообщил, что один из вице-премьеров привился препаратом AstraZeneca, другой – Sputnik-V.
"Надеюсь, что один из спикеров сделает прививку китайской вакциной, которая у нас есть", - сказал он. Слова и.о.премьера вызвали смех в зале.
"Хочу заверить: если органы по предупреждению эпидемий нашего министерства здравоохранения разрешают обращение какой-либо вакцины, то просим выйти из этого дискурса. Все вакцины хорошие", - сказал он.