Սյունիքի մարզում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի երկու նոր հենակետ է տեղակայվել .Փաշինյան 05/03/2021   16:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի երկու նոր հենակետ է տեղեկայվել: Այս երկու նոր հենակետերը լրացուցիչ երաշխիք են Սյունիքի մարզի և ՀՀ–ի անվտանգությունն ապահովելու համար: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովի հատուկ նիստին ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Փաշինյանի խոսքով՝ ՀՀ արտաքին անվտանգության համակարգը, ինչպես պատերազմից առաջ, այնպես էլ դրանից հետո, որևէ փոփոխություն չի կրել և հիմնված է եղել հայ–ռուսական համատեղ զորախմբի և ՀԱՊԿ–ի հակաօդային պաշտպանության համակարգ ունենալու վրա։
«ՀՀ սահմանների պաշտպանությունը այժմ, ինչպես պատերազմից առաջ, իրականացնում է հայ-ռուսական» համատեղ զորախմբի ուժերով, բայց դա չի նշանակում, որ պարտադիր բոլոր տեղերում պետք է համատեղ մարտական դիրքեր կամ պոստեր դրված լինեն»,-ասաց Փաշինյանը:
14:47 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային ժողովը չընտրեց վարչապետ
14:41 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում իշխանությունը չի կարող փոխվել. Փաշինյան
13:36 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈչ մի կայացած ինստիտուտ չկար․ միակ կայացած ինստիտուտը կոռուպցիան էր, այն էլ մենք եկանք, քանդուքար արեցինք․Փաշինյան
13:33 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ ղեկավարությունը ծիծաղի առարկա դարձրեց չինական պատվաստանյութը
13:29 03/05/2021  |  Մեկնաբանություն5 000 զոհի, հարյուրավոր ռազմագերիների և հազարավոր անհետ կորածների քավորը ռեխը բաց դեռ կատակներ է անում և իր ուսապարկերին "ժպիտներ պարգևում". Աշոտյան
13:13 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը չորս գործոն թվեց, թե ինչո՞ւ ԱՄՆ նախագահը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը

В Сюникской области размещены два опорных пункта 102-ой российской военной базы - Пашинян 05/03/2021 17:18 | Лента новостей
В Сюникской области Армении размещены два опорных пункта 102-ой российской военной базы. Об этом заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян, выступая на специальном заседании в парламенте в понедельник.
Он отметил, что новые опорные пункты являются дополнительной гарантией обеспечения безопасности Сюникской области и Республики Армения в целом.
По его словам, система внешней безопасности Армении не претерпевала изменений ни до войны, ни после нее, и эта система основывалась прежде всего на армяно-российской совместной группировке и на том, чтобы иметь Объединенную региональную систему ПВО ОДКБ.
“Оборона границ РА в настоящее время, как и до войны, осуществляется силами армяно-российской совместной группировки, но это не означает, что обязательно во всех местах должны быть размещены совместные боевые позиции или посты”, - сказал Пашинян.