Մովսես Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել 05/03/2021 17:47 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը հարցաքննվել է ԱԱԾ-ում, նրան մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց Մովսես Հակոբյանը։
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 306-րդ հոդվածով՝ պետական գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ հրապարակելու հատկանիշներով։ Մովսես Հակոբյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։
Ինչ վերաբերում է առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ իր դիրքորոշմանը, Հակոբյանը նշեց, որ քննիչին ասել է, ցուցմունք տվել, առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում։
Ամենայն հավանականությամբ՝ խոսքը գնում է պատերազմի ավարտից հետո հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում Մովսես Հակոբյանի կողմից հրապարակած տեղեկությունների մասին։

Экс-главе Генштаба Армении Мовсесу Акопяну предъявили обвинение 05/03/2021   18:06  |  Лента новостей
Бывший начальник Генштаба Армении генерал-полковник Мовсес Акопян был допрошен в Службе национальной безопасности(СНБ), ему предъявлено обвинение. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил сам Мовсес Акопян.
Экс-глава Генштаба сообщил, что ему инкриминируют статью 306 Уголовного кодекса Армении(разглашение сведений, содержащих государственную тайну).в отношении Мовсеса Акопяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Акопян отметил, что дал показания, сказал следователю, что отвергает обвинение.
По всей вероятности, речь идет о сведениях, обнародованных Мовсесом Акопяном в ходе пресс-конференции, созванной после окончания войны.