Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ 04/29/2021 14:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 29-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական այցով մեկնեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմում Վեհափառ Հայրապետը կհանդիպի թեմակալ առաջնորդի և թեմական խորհրդի հետ։ Նորին Սրբությունը հանդիպումներ կունենա նաև Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարերարների հետ՝ քննարկելու նրանց հոգածությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Նախատեսվում են այլ անձանց և կազմակերպությունների հետ հանդիպումներ, որոնց ընթացքում կարծարծվեն արցախյան երկրորդ պատերազմի պատճառած հետևանքների և առկա մարտահրավերների հետ առնչված հարցեր։
Այցի ընթացքում Վեհափառ Հայրապետի հետ լինելու են Արևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական պատվիրակ Տ. Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանը և Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի առաջնորդ Տ․ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանը։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հատուկ տնօրինությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հատուկ հանձնարարություններով Հայրապետական նվիրակ Տ. Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը մեկնել է ԱՄՆ Հայոց Արևմտյան թեմ։

Католикос всех армян Гарегин Второй отбыл в США 04/29/2021   15:13  |  Лента новостей
Верховный патриарх и католикос всех армян, Его Святейшество Гарегин Второй 29 апреля с патриаршим визитом отбыл в Соединенные Штаты Америки. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
В армянской епархии восточного побережья США Верховный патриарх встретится с предстоятелем епархии и епархиальным советом. Его Святейшество встретится также с благотворителями Первопрестольного Святого Эчмиадзина, чтобы обсудить реализуемые под их эгидой программы.
Запланированы встречи и с другими лицами и организациями, в ходе которых будут затронуты вопросы, связанные с последствиями Арцахской войны и с существующими вызовами.
Во время визита Верховного Патриарха будут сопровождать Патриарший делегат Западной Европы, архиепископ Арам Атешян, архиепископ Хажак Парсамян и предстоятель российской и Ново-Нахичеванской епархии ААЦ архиепископ Езрас Нерсисян.
По специальному распоряжению Католикоса Всех Армян Патриарший нунций по особым поручениям Первопрестольного Святого Эчмиадзина, архиепископ Паргев Мартиросян выехал в армянскую епархию Западного побережья США.
11:05 20/09/2018  |  Лента новостейКатоликос всех армян Гарегин II уйдет в отставку по собственной воле – газета "Жоговурд"