Ամեն ինչ անում ենք, որ ոչնչանանք, ընտրությունների դեպքում արյունահեղություն կլինի. Մեսրոբյան 04/28/2021 00:42 | Քաղաքական
Ես բարոյական իրավունք չունեմ իմ կարծիքը փաթաթելու այլոց վրա, կան կառավարման մոդելներ, որոնց արդյունքները ցույց են տալիս, որ 80% հավանականություն կա, որ Հայաստանում մոտակա 5 տարում, ցանկացած ընտրություն բերելու է ողբերգական դեպքերի և ընդհուպ արյունահեղության։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է կառավարման փորձագետ, ՀԽ նախկին անդամ Հարություն Մեսրոբյանը` հավելելով, որ մեզ մոտ չկան պետական գործիչներ, բոլորը ուրախ ուրախ գնում են ընտրությունների։
Փորձագետի դիտարկմամբ` հասարակական այդ ներքին պայթյունով լցված վիճակն ակնհայտ դրսևորվեց Սյունիքի մարզ Փաշինյանի կատարած այցի ժամանակ:
«Բնակչության մի մասը շոկի մեջ է, զգալի մասի «տամարը տարած». շիկացած վիճակ, ցասում, վիշտ և այլն, և այս ոչ ադեկվատ ֆոնին մենք ուզում ենք ընտրությո՞ւն անել»,- նշել է Մեսրոբյանը եվ ավելացրել. «Մենք ուզում ենք լավ ապրել, բայց ոչ միայն ոչինչ չենք անում դրա համար, այլ հակառակը, ամեն ինչ անում ենք, որ ոչնչանանք, ու մինչև Երևանի կաֆեում վեր ընկածի դուռը չչոքի թուրքը նա չի հասկանա սա»։

Любые выборы в Армении в ближайшие 5 лет чреваты трагическими событиями - Месропян 04/28/2021   10:11  |  Интервью
“У меня нет морального права навязывать свое мнение другим. Есть модели правления, результаты которых указывают на то, что с 80-процентной вероятностью любые выборы в Армении в ближайшие 5 лет чреваты трагическими событиями, вплоть до кровопролития”, - заявил в эфире “ФактИнфо” эксперт по управлению, бывший член Общественного совета Арутюн Месропян.
“У нас нет государственных деятелей. Все с радостью идут на выборы”, - добавил он.
По мнению эксперта, взрывоопасная ситуация в обществе очевидным образом раскрылась во время визита Пашиняна в Сюникскую область.
“Часть населения в шоке. Ситуация накалена до предела: ярость, горе. И мы хотим на этом неадекватном фоне провести выборы?”- задался вопросом Месропян.
“Мы хотим жить хорошо, но не только для этого ничего не предпринимаем, а напротив, делаем все, чтобы уничтожить себя, и пока турок не дойдет до двери домов того, кто просиживает свою жизнь в ереванском кафе, он этого не поймет”, - сказал Месропян.