Ռոբերտ Քոչարյանի նախընտրական շտաբի ղեկավարի հիմնական թեկնածուն Արմեն Գեւորգյանն է. տեղեկատվությունը Երկրորդ նախագահի գրասենյակը չի հերքում 04/27/2021   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ երկրորդ նախագահի նախընտրական շտաբը, ըստ ամենայնի, կղեկավարի ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը։ Համենայն դեպս՝ այս պահին հիմնական ընտրությունը նրա թեկնածության վրա է կանգնած։
Տեղեկատվության վերաբերյալ պաշտոնական մեկնաբանությամբ Ռ. Քոչարյանի գրասենյակն առայժմ ձեռնպահ մնաց հանդես գալ։
«Ես դեռ չեմ ուզում մեկնաբանել այն տեղեկատվությունը, որ հնարավոր է ՀՀ երկրորդ նախագահի նախընտրական շտաբը կղեկավարի նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը»,- «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը՝ փաստացի նաեւ չհերքելով տեղեկատվությունը։
Սողոմոնյանը հավելեց, որ երբ պաշտոնապես կհայտարարվի ընտրությունների օրը ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակը հանդես կգա հայտարարությամբ, որտեղ կլինեն բոլոր հարցերի պատասխանները:
12:07 27/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍեփական ժողովրդից նեղանալն անշնորհակալ գործ է.Ռոբերտ Քոչարյան
11:00 26/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀատուկ ծառայության աշխատակիցները հսկում են այն շենքը, որտեղ ապրում է Արմեն Գևորգյանը

Основным кандидатом на пост главы предвыборного штаба Кочаряна является Армен Геворкян: информацию в офисе экс-президента не опровергли 04/27/2021   13:16  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, предвыборный штаб второго президента Армении, по всей вероятности, возглавит бывший вице-премьер РА Армен Геворкян. По крайней мере, на данный момент основный выбор остановился на его кандидатуре.
В офисе Роберта Кочаряна воздержались от официальных комментариев относительно данной информации.
“Я пока не хочу комментировать информацию о том, что предвыборный штаб второго президента РА, возможно, возглавит бывший вице-премьер Армен Геворкян”, - сказал в ответ на вопрос “ФактИнфо” глава офиса экс-главы государства Виктор Согомонян, фактически в то же время не опровергнув сведения.
Согомонян добавил, что после официального объявления даты выборов офис второго президента Армении выступит с заявлением, в котором будут все ответы на вопросы.