Վահե Հակոբյանի կինը գտնվել է ՊԵԿ քննչական վարչությունում՝ քրեական գործի շրջանակում.ՊԵԿ նախագահ 04/27/2021 12:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Վահե Հակոբյանի կինը՝ Էլիզաբեթ Պետրոսյանը գտնվել է ՊԵԿ քննչական վարչությունում՝ քրեական գործի շրջանակում, հարցաքննվել է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը:
ՊԵԿ նախագահի խոսքով՝ սա քաղաքական ճնշում չի կարելի որակել.
«Էլիզաբեթ Պետրոսյանը ոչ միայն նախկին մարզպետի կին է, այլև առանձին, ինքնուրույն սուբյեկտ է և առանձին կազմակերպաիրավական միավորի ղեկավար է»,-ասաց Հովհաննիսյանը։
Դիտարկմանը, թե դա տեղի է ունեցել Սյունիքի դեպքերից հետո, ՊԵԿ նախագահն արձագանքեց.
«Բոլոր համընկնումները հասարակությունը փորձում է մեկնաբանել քաղաքական ենթատեքստերի ներքո: Նախկինում էլ նշված անձը հրավիրվել է հարցաքննության».-ասաց Էդվարդ Հովհաննիսյանը։

Супруга Ваге Акопяна находилась в следственном управлении КГД в рамках уголовного дела - Ованнисян 04/27/2021   12:55
Элизабет Петросян, супруга бывшего губернатора Сюникской области Армении Ваге Акопяна, находилась в следственном управлении Комитета государственных доходов в рамках уголовного дела, она была допрошена. Об этом в беседе с журналистами заявил председатель КГД Армении Эдвард Ованнисян.
По словам главы Комитета госдоходов, не следует это квалифицировать как политическое давление.
“Элизабет Петросян не только жена бывшего губернатора, но и отдельный самостоятельный субъект и руководитель отдельной организационно-правовой единицы”, - сказал Ованнисян.
В ответ на ремарку о том, что это произошло после событий в в Сюнике, председатель КГД заявил:
“Все совпадения общественность пытается трактовать в свете политической подоплеки. Упомянутого человека и раньше вызывали на допрос”, - сказал Эдвард Ованнисян.