Երեւանի ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամ Հռիփսիմե Առաքելյանը վայր է դնում մանդատը 04/26/2021 10:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեւանի ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամ Հռիփսիմե Առաքելյանը վայր է դնում մանդատը: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Հռիփսիմե Առաքելյանը:
«2,5 տարի առաջ ստանձնեցի Երևանի ավագանու անդամի մանդատս. այս ընթացքում ուժերիս ներածին չափով փորձել եմ այնպես անել, որ երևանցու կյանքն ավելի լավը դարձնեմ։ Ավաղ,այն ինչ կատարվում է մեր երկրում վերջին 3 տարվա ընթացքում՝ բոլորիս է հայտնի և ակնկալել, որ քայլականների հետ հնարավոր էր որևէ հաջողության հասնել՝ սին հույսեր էին։
Իսկ ահա վերջին յոթ ամսվա խայտառակ իրողություններն ինձ համար այլևս անհնարին դարձրեցին այս անպատասխանատուների հետ որևէ բան քննարկելը, աշխատելը, նիստերին մեկ դահլիճում գտնվելը, դա իմ սկզբունքներին հակասում է։
Ես վայր եմ դնում Երևանի ավագանու անդամի մանդատս, շնորհակալություն եմ հայտնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը վերջին 2,5 տարվա ունեցած համագործակցության և վստահության համար։

Член горсовета Еревана Рипсиме Аракелян сообщила о своем решении сложить мандат 04/26/2021   10:40  |  Лента новостей
Член фракции “Процветающая Армения” Совета старейшин Еревана Рипсиме Аракелян сообщил о своем решении сложить мандат.
В своем посте в соцсети Facebook она назвала причины своего решения:
"2,5 года назад я приняла мандат члена Совета старейшин Еревана. За это время я изо всех сил старалась сделать жизнь ереванца лучше. Увы, то, что происходит в нашей стране последние 3 года, нам всем известно", - написала она, назвав тщетными надежды на достижение  успеха с “мойшаговцами”.
“А позорные реалии последних семи месяцев сделали невозможным для меня что-либо обсуждать с этими безответственными, работать, находиться с ними на заседаниях в одном зале, это противоречит моим принципам. Я складываю мандат члена Совета старейшин Еревана”, - добавила она.
Аракелян поблагодарила партию “Процветающая Армения” за сотрудничество и оказанное ей доверие на протяжении последних 2,5 лет и пожелала ППА успехов на предстоящих парламентских выборах НС. “До встречи”, - написала она.