Կլինի իշխանափոխություն, կհարուցվի քրեական գործ ու բոլոր գեներալները կտրամադրեն ինֆորմացիան. Վանեցյան 04/24/2021 15:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան երրորդ պատերազմի սկսվելու, ընթացքի և արդյունքների հետ կապված պետք է կատարվի խորը քննություն:Այս մասին Ծիծեռնակաբերդում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին ԱԱԾ տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ ընդգծելով, որ բոլոր պատասխանները պետք է տրվեն ապագա հարուցվելիք քրեական գործի շրջանակներում:
«Ես ունեմ մի համոզմունք, որ այս իշխանությունների օրոք, հնարավոր չէ ապահովել այդ քրեական գործի օբյեկտիվությունը: Ուստի, սպասենք, համոզված են, շատ կարճ ժամանակ անց կլինի իշխանափոխություն, կհարուցվի քրեական գործ, որի ընթացքում ես և բոլոր մնացած գեներալները կտրամադրենք ինֆորմացիա իրավապահ մարմիններին»,- շեշտել է «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավարը:

Власть в стране сменится, заведут уголовное дело, и все генералы предоставят информацию правоохранителям - Ванецян 04/24/2021   15:31  |  Лента новостей
Основательное расследование должно быть проведено с вязи с началом, ходом и результатами Второй Арцахской войны, заявил в беседе с журналистами в мемориальном комплексе “Цицернакаберд” директор Службы национальной безопасности(СНБ), председатель партии “Отечество” Артур Ванецян. Он подчеркнул, что все ответы должны быть даны в рамках будущего уголовного дела.
“У меня есть убеждение, что при нынешних властях невозможно обеспечить объективность этого уголовного дела. Поэтому подождем. Убежден, что очень скоро произойдет смена власти, будет заведено уголовное дело, в ходе расследования которого я и все другие генералы предоставят информацию правоохранительным органам”, - подчеркнул лидер партии “Отечество”.