Մեսրոպ Առաքելյանը հայտնում է, որ այսօրվանից դադարեցնում է պաշտոնավարումը 04/23/2021 12:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվանից դադարեցնում եմ պաշտոնավարումս որպես Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մեսրոպ Առաքելյանը։
«Հետպատերազմյան իրավիճակում այս պատասխանատվությունն ստանձնել եմ բացառապես մեկ նպատակով՝ մեր ժողովրդի ուսերից օր առաջ թոթափելու սոցիալական այն արհավիրքը, որին բախվեցինք թշնամու կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով։
Այսօր կարող ենք արձանագրել, որ Արցախը հաղթահարել է սոցիալական ճգնաժամը և թևակոխել է զարգացման ծրագրերի և բնակարանաշինության փուլ, ինչի կապակցությամբ հայտնում եմ իմ գոհունակությունը և սոցիալական առաջնային մարտահրավերները համարում բավարար չափով հաղթահարված։
Միևնույն ժամանակ, պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստացած մեր եղբայրների առաջնային սոցիալական խնդիրների լուծումը և պրոթեզավորման գործընթացը դրված են բավարար հիմքերի վրա՝ վերջնական արդյունքի հասնելու համար։

Глава Минсоцтруда Армении Месроп Аракелян подал в отставку 04/23/2021   13:12  |  Лента новостей
"С сегодняшнего дня прекращаю свои полномочия на посту министра труда и социальных вопросов", - написал Месроп Аракелян на своей странице в Facebook.
По его словам, в послевоенный период он взял на себя эту ответственность исключительно с одной целью: как можно скорее снять с плеч нашего народа бремя социальной катастрофы, с которой мы столкнулись вследствие войны, развязанной врагом против Арцаха.
"Сегодня я могу констатировать, что Арцах преодолел социальный кризис и вышел на этап реализации программ развития и жилищного строительства и в этой связи выражаю свое удовлетворение и считают первичные социальные вызовы в достаточной мере преодоленными", - написал он.
В то же время, как отметил он, решение первоочередных социальных проблем наших братьев, получивших ранение в ходе войны, и процесс протезирования поставлены на прочные рельсы для достижения окончательного результата.
Аракелян поблагодарил за сотрудничество своих коллег в Армении и Арцахе. «Мира нашей единой Родине», - написал он.