Նիկոլ Փաշինյանը մինչև ամսվա վերջ հրաժարական կտա. Լիլիթ Մակունց 04/23/2021 15:05 | ԼՐԱՀՈՍ
ՔՊ-ն վերջնական որոշում կկայացնի և հայտարարություն կանի՝ արդյո՞ք դաշինքով է մասնակցելու, թե՝ ոչ: Վերջնական որոշում դեռ չունենք: Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Վերջինս նաև հայտնեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական կտա մինչև ամսվա վերջ.
«Կոնկրետ օր չեմ կարող հնչեցնել, բայց մինչև ամսվա վերջ կլինի հրաժարական»,-ասաց Մակունցը:
Լրագրողի հարցին՝ ղեկավարման երեք տարվա ընթացքում, ո՞րն է իրենց իշխանության ձեռք բերումը, Մակունցն ասաց.
«Մեր ձեռքբերումը, կարծում եմ, այն ժողովրդավարական բարեփոխումներն են, որին հետևողականորեն գնում է Հայաստանը և ազատ քաղաքացին: Նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում մենք մեր արած գործողությունների հետ կապված կկարողանանք ներկայացնել՝ ի՞նչ է արվել, կներկայացնենք նաև ինչ չենք հասցրել անել, այնպես չէ, որ ամեն ինչ հասցրել ենք անել»,-ասաց Մակունցը:

Никол Пашинян подаст в отставку до конца месяца - Макунц 04/23/2021 15:21 | Досрочные парламентские выборы-2021
“Гражданский договор” примет решение по вопросу о формате участия в досрочных парламентских выборах и выступит с заявлением; окончательного решения пока нет. Об этом заявил в беседе с журналистами глава парламентской фракции “Мой шаг” Лилит Макунц.
Она также сообщила, что Никол Пашинян подаст в отставку с поста премьера в конце месяца.
“Конкретный день назвать не могу, но до конца месяца он подаст в отставку”, - сказала Макунц.
В ответ на вопрос о достижениях их политсилы за эти три года нахождения у руля власти, Макунц заявила:
“Полагаю, что наше достижение – это те демократические реформы, которые последовательно проводит Армения и свободный гражданин. В ходе предвыборной кампании мы сможем представить то, что было сделано и чего мы не успели сделать. Не то, чтобы мы все успели сделать”, - сказал Макунц.