Մեղրիի համայնքապետը ՔԿ-ում է. քրգործը հարուցվել է երեք հոդվածի հատկանիշներով 04/22/2021 12:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Մեղրիի համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանը հրավիրվել է ՔԿ, երեկ՝ Սյունիքի մարզում Նիկոլ Փաշինյանի դեմ իրականացվող ակցիաների կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։ ՔԿ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ քրեական գործը հարուցվել է երեք հոդվածի հատկանիշներով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 1-ին, 3-րդ մասի 1-ին կետի՝ կազմակերպված խմբտ կողմից խուլիգանության և ՀՀ ՔՕ 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու հատկանիշներով։ Քրեական գործը քննվում է ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում։
Հիշեցնենք, որ երեկ սյունեցիներն ակցիաներ են իրականացրել Սյունիքում՝ ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի։ Սյունեցիները գաղտնի ժամանած Փաշինյանին դիմավորել են՝ «Նիկոլ, դավաճան», «կապիտուլյանտ» և այլ վանկարկումներով։ Վերջինս անգամ չի կարողացել մուտք գործել Քաջարան և վերադարձել է Կապան՝ Սյունիքի մարզպետարան, որտեղ կայացած խորհրդակցության ժամանակ հրահանգներ է տվել իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներին՝ կտրուկ քայլեր իրականացնել։

Против мэра Мегри возбуждено уголовное дело 04/22/2021 12:50 | Лента новостей
Мэр города Мегри Мхитар Закарян в эти минуты находится в Следственном комитете Армении в рамках уголовного дела, возбужденного в связи с акциями протеста против Никола Пашиняна. Как сообщили “ФактИнфо” в СК, уголовное дело заведено по пункту 1 чч. 1 и 3 статьи 258(хулиганство) и ч. 1 ст. 316(применение насилия в отношении представителя власти). Уголовное дело расследует Главное следственное управления по особо важным делам СЛ.
Напомним, накануне жители Сюника провели акцию против Никола Пашиняна. Сюникцы встретили прибывшего с тайным визитом Пашиняна возгласами Никол – предатель!“, “капитулянт” и другими выкриками. Пашинян даже не смог заехать в Каджаран и вернулся в Капан, в здание областной администрации Сюника, где состоялось совещание, в ходе которого он дал представителям правоохранительных органов поручения предпринять решительные шаги.