ԱԱԾ տնօրենը, ոստիկանապետը Սյունիքում են, փորձում են վախի մթնոլորտ ստեղծելով, համոզելով և խաբելով իրավիճակ փոխել. Վահե Հակոբյան 04/22/2021   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի նախկին մարզպետ, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանի տվյալներով գիշերը Սունիքից 20-ից ավելի մարդ է բերման ենթարկվել և ձերբակալվել։ Նրանցից գրեթե բոլորը արցախյան վերջին պատերազմի մասնակից են։
«Գրթե բոլորին ապօրինի են բերման ենթարկել։ Մարդկանց խաբելով, համոզելով, տեղ-տեղ առևանգելով նստացրել են մեքենաները և մեծ մասին անհայտ ուղղությամբ հեռացրել են անգամ մարզից»։
Հակոբանը նշեց, որ Մեղրիի համայնքապետին բերման ենթարկելուց հետո Երևան բերելիս ընթացել են շատ արագ՝ մեծաքանական ոստիկանների ուղեկցությամբ։ Չգիտի, թե Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփանին ո՞ր ուղղությամբ են իրավապահները տարել։
«Հիմա իշխանություն կոչեցյալները փորձում են մարդիկ գտնեն Սյունիքից, անգամ Սյունիքից դուրս, ով որ կգա ու տեսախցիկների առաջ կմեղանչի իր արածների համար։ Հերթական շոուն, ինչը իրենց մոտ լավ է ստացվում, փորձում են կատարել, ցույց տալու, որ սխալվել են։ Դա լինելու է իշխանությունների հերթական շոու ծրագիրը»։
Հակոբյանն ավելի վաղ նշել էր, որ Մեղրիի քաղաքապետին, ով պատերազմում վիրավորված էր, ուզում են երկու ամսով կալանավորել։ Շուռնուխի գյուղապետի եղբորը՝ Արարատ Աղաբեկյանին ևս հիվանդ վիճակում բերման են ենթարկել։
«Ուզում են հնարավորինս շատ մարդ կալանքի տանել, ովքեր հետո մյուսների վրա ցուցմունք կտան։ Այսպիսով կգլխատեն Սունիքը, որ իր կապիկություններով հանդերձ գա՝ փորձի ընտրությունների համար արշավ անի»։
Հակոբյանը ենթադրեց, որ իշխանությունները հասկանում են, որ այսօր վարկանիշ չունեն և ուզում են տապալել իրենց իսկ հայտարարած ընտրությունները։
«Եթե իրենք հասան իրենց ուզածին իրենց կարծ խելոքով, որ հիմա կփակեն քաղաքապետերին, ակտիվիստներին, հետո ինձ պետք է փորձեն կալանքի տանել։ Եթե սկզբից ինձ տանեին՝ Սյունիքում ընդվզում էր սկսվելու, դրա համար ներքևից են գալիս, մասնատելով, բայց սխալվում են՝ 145 հազար մարդ է ապրում, շատ լավ հասկանում են Նիկոլը երեք տարվա մեջ ինչ խնդիր բերեցին Հայաստանի գլխին»։
Հակոբանը տեղեկացրեց, որ ԱԱԾ տնօրենը, ոստիկանապետը Սյունիքում են ու փորձում վախի մթնոլորտ ստեղծելով, համոզելով և խաբելով իրավիճակ փոխել։ Սյունիքում գիշերը հնչած կրակոցները պարբերաբար բնույթ են կրում, իսկ երեկ և առաջին օրը կրակոցները ինտենսիվ են եղել՝ լոկալ խնդիրներով պայմանավորված։
«Հնարավոր է, մեկ խնդիր են լուծում՝ երկու նպատակով»։
08:47 22/04/2021  |  ՄամուլԸստ իշխանության՝ ՀՀԿ-ն է սյունեցիներին սովորեցրել՝ ով ինչպես նախշի Փաշինյանին․ «Հրապարակ»
23:26 21/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքում երկու հազար ոստիկան է կուտակվել. Պապիկյանը մնացել է ու մարդկանց առաջարկում է հող, աշխատանք
23:20 21/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՍյունիքը միշտ եղել է Հայաստանի ամենապետականամետ մարզը. Արտակ Զաքարյան
22:52 21/04/2021  |  ՄեկնաբանությունԳյումրեցու կամ երևանցու ինչ պետքն է որ սյունեցիները տնով տեղով, վտանգի տակ են. Վահան Իշխանյան

Главы Полиции и СНБ находятся в Сюнике и пытаются запугиванием, уговорами и обманом изменить ситуацию – Ваге Акопян 04/22/2021   13:55  |  Лента новостей
Более 20 человек были подвергнуты приводу и задержаны ночью в Сюнике. Об этом сообщил бывший губернатор Сюникской области, председатель партии “Возрождающаяся Армения” Ваге Акопян, сославшись на имеющиеся у него данные. Почти все они являются участниками Арцахской войны.
“Почти все были подвергнуты приводу незаконно. Людей обманом, уговорами, местами похищая, усаживали в машины и увезли большинство из них в неизвестном направлении”, - сказал он.
Акопян отметил, что после того, как подвергли приводу мэра Мегри, его на большой скорости  доставили в Ереван в сопровождении большого числа полицейских. Он не знает, куда увезли вице-мэра Гориса Менуа Овсепяна.
“Теперь же так называемые власти пытаются найти людей в Сюнике, даже за пределами Сюника, которые приедут и перед камерами выразят раскаяние в содеянном. Очередное шоу, которое у них хорошо получается…Это будет очередная шоу-программа властей”, - отметил он.
Ранее Акопян заявил, что мэра Мегри, который получил ранение во время войны, хотят арестовать на два месяца. Брата главы села Шурнух Арарата Агабекяна, которому нездоровилось, тоже подвергли приводу в таком состоянии.
“Они хотят как можно больше людей арестовать, которые потом дадут показанию против других. Таким образом, по его словам, они обезглавят Сюник, чтобы явиться туда и попытаться провести кампанию в преддверии выборов. Акопян предположил, что власти понимают, что сегодня у них низкий рейтинг и хотят сорвать ими же объявленные выборы.
Акопян сообщил, что директор СНБ, глава Полиции находятся в Сюнике и пытаются при помощи создания атмосферы страха, уговорами и обманом изменить ситуацию. Говоря о стрельбе, прогремевшей ночью в Сюнике, он отметил, что она носит регулярный характер, а вчера и в первый день стрельба была интенсивной из-за локальных проблем.