Գորիսի փոխքաղաքապետի գտնվելու վայրը հայտնի չէ.փաստաբանները չեն կարողանում գտնել նրա հետքը.Ռոբերտ Հայրապետյան 04/22/2021 14:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Անհայտ է՝ թե որտե՞ղ է Գորիս փոխքաղաքապետը, փաստաբանները չեն կարողանում գտնել նրա հետքը: Մխիթար Զաքարյանը և Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը նույն գործողությունն են կատարել, Մենուան էլ դուրս էր եկել բնակչությանը հանդարտեցնելու: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը.
«Եթե իրավապահ մարմինները այսպիսի օպերատիվ գործողություն են կարողանում կատարել, ինչու՞ մինչև հիմա քրեական գործ հարուցված չէ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ, այն հանցադեպի մասով, երբ ինքը մարզպետարանում ուղիղ հանձնարարական է տալիս իրավապահ մարմիններին, և դրա վերաբերյալ տեսանյունթն առկա է»,-ասաց փաստաբանը:
Փաստաբանը համոզված է՝ եթե անգամ ՔԿ-ում մեղադրանք առաջադրվի Մխիթար Զաքարյանի և Մենուա Հովսեփյանի նկատմամբ և կալանավորման միջնարդություն ներկայացվի, ապա որևէ դատավոր այդ միջնորդությունը չի բավարարի:

Местонахождение вице-мэра Гориса неизвестно, адвокаты не могут выйти на его след - Айрапетян 04/22/2021   15:03  |  Лента новостей
Неизвестно, где находится вице-мэр Гориса, адвокаты не могут выйти на его след. Об этом в беседе с журналистами заявил адвокат Роберт Айрапетян.
Мэр Мегри Мхитар Закарян и вице-мэр Гориса совершили одно и то же действие; Менуя тоже вышел успокоить народ.
“Если правоохранительные органы могут предпринимать такие оперативные действия, то почему  сейчас нет возбужденного против Никола Пашиняна уголовного дела по случаю в областной администрации, когда он в прямом эфире отдавал распоряжения правоохранительным органам и относительно этого есть видеозапись”, - сказал адвокат.
По убеждению адвоката, если даже в СК Мхитару Закаряну и Менуа Овсепяну предъявят обвинение и представят ходатайство об их аресте, то ни один судья не удовлетворит прошение.