Մեղրիի համայնքապետին ձերբակալում են 04/22/2021   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեղրիի համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանին ձերբակալում են։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը՝ հավելելով, որ Զաքարյանին ձերբակալում են խուլիգանության կասկածանքով։
«Սա իշխանության ռեպրեսիվ մեքենայի աշխատանքի արդյունքն է, որով փորձում են մեր ոգին կոտրել։ Այսօր ժամը 18։30-ին հանրահավաք ենք հրավիրում Արամ Մանուկյան արձանի հարևանությամբ, որտեղ կորոշենք մեր հետագա անելիքները»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
Անդրադառնալով Շուռնուխի բնակիչ Արարատ Աղաբեկյանի բերման ենթարկման կադրերին, Վահե Հակոբյանը նշեց, որ նա երեք պատերազմի մասնակից է. «Վերջին պատերազմի ժամանակ խրամատից դուրս չի եկել, տուն չի գնացել։ Առողջական լուրջ խնդիրներ ունի։ Այս տականքները սա չեն մարսելու»,-նշեց Վահե Հակոբյանը։

Задерживают мэра Мегри Мхитара Закаряна 04/22/2021   15:10  |  Лента новостей
Мэра Мегри Мхитара Закаряна задерживают, сообщил журналистам бывший губернатор Сюникской области Армении Ваге Акопян. Он добавил, что Закаряна задерживают по подозрению в хулиганстве.
“Это результат работы репрессивной машины власти, при помощи которой они пытаются сломить наш дух. Сегодня в 18:30 мы созываем митинг возле памятника Араму Манукяну, где определимся с дальнейшими шагами”, - заявил Ваге Акопян.
Комментируя кадры привода жителя села Шурнух Арарата Агабекяна, Ваге Акопян отметил, что он – участник трех войн. “Во время последней войны он не выходил из окопа, не ходим домой. У него серьезные проблемы со здоровьем. Этим подонкам это не сойдет с рук”. – отметил Ваге Акопян.