Գյումրիում 65 տարեկան կին է սպանվել. Խմած ամուսինը նրան դանակահարել է հարեւանի տանը 04/21/2021 12:07 | Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում երեկ սպանություն է տեղի ունեցել։ Շիրակացի փողոցի տներից մեկում 65 տարեկան կին է սպանվել։ ՀՀ գլխավոր դատախազության Հանրային կապերի բաժնից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին տեղեկությունը՝ նշելով, որ նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ կինը ժամը 20։00-ի սահմաններում հարևանի տուն հյուր է գնացել, իսկ վերջինիս հետևից նույն բնակարան է գնացել ամուսինը։
Նախնական տեղեկություններով՝ տղամարդը եղել է բարկացած, ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ, հարևանի տանը կենցաղային հարցի շուրջ վիճաբանել է կնոջ հետ, դանակով հարվածել է որովայնի ու կրծքավանդակի հատվածին, պատճառել կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած, որովայնի էպիգաստրալ շրջանի կտրած-ծակած վերքեր։ Կնոջ կենսաբանական մահը գրանցվել է «Գյումրի» ԲԿ-ում։
Դատախազությունից հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ սպանության համար։ Սպանություն կատարելու կասկածանքով երեկ ժամը 21։30-ին ձերբակալվել է կնոջ ամուսինը, հայտնաբերվել է նաև հանցագործության գործիքը։

Житель Гюмри подозревается в убийстве своей жены 04/21/2021   12:39  |  Криминальная хроника
В Гюмри вчера было совершено убийство. В одном из домов на улице Ширакаци была убита 65-летняя женщина. Информацию “ФактИнфо” подтвердили в Генеральной прокуратуре Армении. Как сообщили в ведомстве, по предварительным данным, в районе 20:00 женщина отправилась в гости к соседке, а за ней в ту же квартиру последовал ее муж.
По предварительным сведениям, мужчина, который был в гневе и под воздействием алкоголя, повздорил в доме соседки с женой на бытовой почве и ударил ее ножом в живот и грудь. Биологическая смерть женщины была констатирована в медцентре “Гюмри”.
В Прокуратуре сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(убийство) УК РА. По подозрению в совершении убийства накануне в 21:30 был задержан муж женщины. Найдено также орудие преступления.