Երևանում դիմակի պատճառով սպանություն կատարած տղամարդն ինքնակամ ներկայացել է ոստիկանություն 04/20/2021 10:40 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանում, թիվ 54 երթուղային միկրոավտոբուսում ուղևորի սպանության մեջ կասկածվող Գարեգին Բաղդասարյանն ինքնակամ ներկայացել է Արտաշատի ոստիկանություն։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնում են ոստիկանության լրատվության վարչությունից՝ նշելով, որ նրան ոստիկանության Արտաշատի բաժնից տեղափոխել են ոստիկանության Կենտրոնական բաժին, որտեղից էլ՝ նախաքննական մարմին։
Գարեգին Բաղդասարյանն Արտաշատ քաղաքի բնակիչ է, 58 տարեկան: Նրա նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։
Հիշեցնենք` ապրիլի 14-ին՝ ժամը 10:10-ի սահմանում, Երևանում` Պարոնյան-Լեո խաչմերուկում, թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Գազելում» սպանություն էր տեղի ունեցել։ Պատճառը եղել էր այն, որ սպանվածը` Երևանի բնակիչ, 40-ամյա Արմեն Հունանյանը, երթուղայինում նստած Բաղդասարյանին խնդրել էր, որ պաշտպանիչ դիմակ դնի, սակայն վերջինս վիճաբանել էր, ապա իր մոտ եղած դանակով հարվածել Հունանյանի կրծքավանդակին։

Подозреваемый в убийстве мужчины в ереванской маршрутке сдался полиции 04/20/2021   11:40  |  Криминальная хроника
Гарегин Багдасарян, подозреваемый в убийстве в маршрутном такси в Ереване, добровольно явился в арташатский отдел Полиции. Информацию “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции. В ведомстве отметили, что его из арташатского отдела доставили в центральный отдел Полиции, а оттуда в следственный орган.
Гарегин Багдасарян является жителем города Арташата. Ему 58 лет. Он был объявлен в розыск.
Напомним, 14 апреля около 10:10 в микроавтобусе марки “Газель”, обслуживающем маршрут № 54. на перекрестке улиц Лео-Паронян в Ереване было совершено убийство.  Причиной стала просьба убитого – 40-летнего жителя Еревана Армена Унаняна к сидевшему в маршрутке Багдасаряну надеть защитную маску. Однако последний повздорил с ним, а затем ударил Унаняна ножом в грудь.