Նախնական վարկածով Հերացի հիվանդանոցի հրդեհի բռնկման պատճառը ծխախոտն է 04/16/2021 10:46 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ լուսադեմին, Հերացի հիվանդանոցի հիվանդասենյակներից մեկում հրդեհ է բռնկվել: Նախնական վարկածի համաձայն, պացիենտի կողմից հիվանդանոցային անվտանգության կարգի խախտում է արձանագրվել,հրդեհը բռնկվել է ծխախոտի պատճառով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։
«Բուժաշխատողները, մինչև համապատասխան մասնագետների ժամանումը, փորձել են մարել հրդեհը, ինչի արդյունքում բաժանմունքի բժիշկը վնասել է ձեռքը, անվտանգության կարգը խախտած քաղաքացին տեղափոխվել է Այրվածքաբանական կենտրոն:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 06։34-ին, մարվել՝ 06։43-ին։ Մասամբ այրվել են երկու ներքնակ (մոտ 2 քմ) և երկու պահարան։ Այրվածքներ են ստացել հիվանդ Ս․ Ա․-ն և բժիշկ Մ․ Հ․-ն։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, տեղի ուժերով տարահանվել է 11 հիվանդ։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցների աշխատանքի արդյունքում հրդեհը մարվել է և որևէ այլ տուժած՝ բացի բժշկից ու պացիենտից չկա»,-գրել է Շուշան Դանիելյանը:

Известна предварительная причина пожара в одной из больниц в Ереване 04/16/2021   11:03  |  Чрезвычайное просшествие
Пожар вспыхну сегодня в одной из палат в больничном комплексе “Гераци”. По предварительной версии, зафиксированы нарушения правила безопасности в палате со стороны пациента, возгорание произошло из-за сигареты. Об этом сообщила на своей странице в Facebook глава аппарата Ереванского государственного медицинского университета(РГМУ) Шушан Даниелян.
"Медработники  до прибытия соответствующих специалистов пытались потушить пожар, в результате чего врач отделения повредил руку. Гражданин, нарушивший правила безопасности, доставлен в Ожоговый центр", - написала она.
Огонь был локализован в 06:34, потушен – в 06:43. Частично сгорели два матраса(около 2 кв.м.) и два шкафа. Ожоги получили пациент С.А.(1980 г.р.) и врач М.Г.
До прибытия спасателей было эвакуировано 11 пациентов.
"В результате работы сотрудников МЧС пожар был потушен. Других пострадавших, помимо врача и пациента, нет", - проинформировала Шушан Даниелян.