Հարավից տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ՝ աստիճանաբար ջերմաստիճանը կբարձրանա 04/14/2021 16:52 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում` ապրիլի 14-ի ցերեկը, 16-17-ը, 19-ին՝ հիմնականում կեսօրից հետո, առանձին շրջաններում, 18-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Ապրիլի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 15-18-ը պայմանավորված հարավից տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ՝ աստիճանաբար կբարձրանա 8-10 աստիճանով:
Ապրիլի 14-ի ցերեկը, 15-17-ը, 18-ի գիշերը և 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 18-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в ближайшие дни 04/14/2021   18:08  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди и грозы ожидаются в ряде областей Армении 16-14 апреля и 19 апреля. Об этом сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 18 апреля днем в большинстве регионов республики. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 15-20 м/сек. 15 апреля осадков не предвидится.
В связи с  проникновением теплых воздушных масс с юга температура воздуха в ближайшие дни постепенно повысится на 8-10 градусов.
В Ереване 15-17 апреля, в ночь на воскресенье и 19 апреля ожидается погода без осадков. 18 апреля вечером в отдельных районах столицы возможны кратковременные дожди с грозами.