Սա ապտակ է ոչ միայն մարդկությանը, այլ նաև համամարդկային արժեքներին.պատգամավորը՝ Բաքվում բացված ռազմապուրակի մասին 04/13/2021   10:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այն քսենոֆոբիան, որը ձևավորվել է հայերի նկատմամբ, եղել է տարիներ շարունակ, հետևողական, տարբեր օղակներում և թիրախում եղել է հայ ժողովուրդը: Այս մասին ԱԺ նիստի մեկնարկին ասաց իմքայլական պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը՝ անդրադառնալով Բաքվում նախօրեին բացված ռազմավարների պուրակին, որտեղ ցուցադրված էին պատերազմի ընթացքում զոհված հայ զինվորների մարմինները և խոցված զրահատեխնիկան:
«Սա ապտակ է ոչ միայն մարդկությանը, այլ նաև համամարդկային արժեքներին, որովհետև հայատյատության այն բարձր մակարդակը, որը Ադրբեջանի քաղաքականության անբաժանելի մաս է կազմում, ի ցույց դրվեց ամբողջ աշխարհին»,-ասաց Բաղդասարյանը:
Պատգամավորը նաև նշեց, որ արդեն իսկ միջազգային կառույցներին տեղեկացրել են միջադեպի մասին.
«Տարիներ շարունակ տարվող այս քաղաքականությունը հասել է ամենաբարձր մակարդակին, սա նվաստացում է, անարգանք է մեր զոհերի նկատմամբ, անարգանք է անհետ կորած և գերեվարված զինվորների նկատմամբ: Այն քսենոֆոբիան, որը ձևավորվում է հայերի նկատմամբ, եղել է տարիներ շարունակ, հետևողական, տարբեր օղակներում և թիրախում եղել է հայ ժողովուրդը: Այս հարցում չպետք է լինեն քաղաքական մոտեցումներ,մենք բոլորս պետք է բռունցք դառնանք և ցույց տանք աշխարհին, որ հայ մարդու արժանապատվությունը բարձր է ամեն ինչից»,-ասաց Նազելի Բաղդասարյանը:
19:02 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախկին հանցավոր ռեժիմի ամոթալի էջերից է 2004թվականի ապրիլ 12-ը. սա երկրի ու ժողովրդի դեմ գործած ոճրագործությունների նախերգանքն էր՝ մարտի 1-ի նախաբանը.Նազելի Բաղդասարյան
13:19 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության ասածին ավելացնելու ոչինչ չունեմ.Նազելի Բաղդասարյանը խուսափեց լրագրողների հարցերից
13:27 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄուշ թաղամասում շունը մանկահասակ երեխայի վրա է հարձակվել․ Նազելի Բաղդասարյան
22:59 08/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյսպիսի բան ասողը շարքային անբարոյական է. Արսեն Բաբայանը՝ իմքայլական պատգամավորին
22:54 08/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՄի ստե՛ք, Նիկոլը չի կարող գեթ մեկ գերու հարց լուծել. Գագիկ Համբարյան
16:16 17/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆազելի Բաղդասարյանը՝ Փաշինյանի և գերեվարված զինծառայողների ծնողների փակ հանդիպման մասին
12:45 21/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյո՛, չենք ունեցել նման քանակությամբ գերիներ. Նազելի Բաղդասարյան
13:56 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն և ԼՀԿ-ն դահլիճում չեն․ շոու արեցին, բոցաշունչ ելույթներ ունեցան ու գնացին․ Նազելի Բաղդասարյան

"Это пощечина не только человечеству, но и общечеловеческим ценностям": Багдасарян об открывшемся “парке” в Баку 04/13/2021   11:07  |  Лента новостей
Ксенофобия по отношению к армянам нагнетается годами, последовательно, в разных звеньях, ее мишенью был армянский народ, заявила на заседании парламента депутат от правящей фракции “Мой шаг” Назели Багдасарян, комментируя открывшийся накануне в Баку  так называемый “парк военных трофеев”, где были выставлены манекены армянских военнослужащих, каски погибших армянских солдат и подбитая военная техника.
“Это пощечина не только человечеству, но и общечеловеческим ценностям, потому что тот высокий градус армянофобии, которая составляет неотъемлемую часть политики Азербайджана, предстал перед взором всего мира”, - заявила Багдасарян.
Депутат также отметила, что уже обратилась в международные структуры по поводу произошедшего.
“Эта политика, проводимая на протяжении многих лет, достигла своего апогея. Это оскорбление, неуважение к нашим жертвам, пропавшим без вести и захваченным в плен военнослужащим. В этом вопросе не должно быть политических подходов. Все мы должны объединиться в один кулак и  показать миру, что достоинство армянина превыше всего”, - сказала Назели Багдасарян.