Հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ շարունակելու է զբաղվել անձամբ գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը.Սերգեյ Կոպիրկին 04/12/2021 13:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայ գերիների վերադարձը հայրենիք Ռուսաստանի համար առաջնահերթ հարցերից մեկն է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Դեսպանի հավաստամամբ՝ այս ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում և գործընթացում առաջընթաց կա:
Արձագանքելով Ադրբեջանի հայտարարությանը, որ գերիների հարցն այլևս փակված է, Կոպիրկինն ասաց.
«Ինձ համար բարդ է Ադրբեջանի հայտարարությունները մեկնաբանելը, կարող եմ ասել միայն, որ Ռուսաստանը շարունակում է աշխատանքները»:
Նա իր խոսքում ընդգծեց նաև, որ հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ շարունակելու է զբաղվել անձամբ գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը։

Генерал Рустам Мурадов продолжит предпринимать усилия по возвращению армянских пленных — посол России 04/12/2021   13:54  |  Лента новостей
Вопрос возвращения армянских пленных - один из приоритетных для России, заявил посол РФ в Армении Сергей Копыркин на брифинге в понедельник.
По заверению посла, в этом направлении ведется работа,  есть определенные подвижки.
Что касается заявления Азербайджана о том, что вопрос пленных решен, Копыркин отметил: “Мне сложно комментировать заявления Азербайджана. Могу лишь сказать, что работа продолжается”.
Он также подчеркнул, что командующий миротворческим контингентом РФ Рустам Мурадов продолжит предпринимать все необходимые усилия для возвращения армянских пленных.