800-ից ավել գերի ունենք.ծնողները մղձավանջով են ապրում 04/12/2021 13:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Ծնողները ոչ քուն ունեն, ոչ դադար, մղձավանջով են ապրում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց զոհված զինծառայողի ծնողներից մեկը։
Նշենք, որ այս պահին Կառավարության շենքի մոտ ակցիա են իրականացնում անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների հարազատները, որոնք հանդիպում են պահանջում անձամբ Փաշինյանի հետ։
«Մեզ պետք է իմանալ՝ ինչ կա մեր երեխեքի հետ կապված, ինչ է փոփոխվել»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ ցանկանում են իմանալ գոնե, թե ով է այսօր զբաղվում այդ հարցով։
«Գնում ենք ՊՆ, որտեղից ասում են՝ գնացեք ԱԱԾ, նրանք են զբաղվում գերիների հարցով։ Այսինքն՝ այսօր ԱԱԾ-ն է պատասխան տալի՞ս, կառավարությունը՞, թե՞ ՊՆ-ն։ Մեզ պետք չէ Նաիրի Սարգսյանը կամ մեկ ուրիշը, մեզ պետք է հանդիպել պարոն Փաշինյանի հետ, կոնկրետ հասկանանք ինչ է կատարվել, ինչ փոփոխություն է եղել, ինչ նորություն կա մեր գերիներից։ 800-ից ավել երեխա ունենք»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ իրենց երեխեքն այնտեղ են և միայն ծնողներն են հասկանում, թե ինչ են ապրում այնտեղ երեխաները, ինչի միջով են անցնում։

У нас 800 пленных, родители живут в кошмаре – отец без вести пропавшего военнослужащего 04/12/2021   13:41  |  Лента новостей
Родители живут в кошмаре, не знают ни сна, ни покоя. Об этом в беседе с журналистами заявил отец одного из пропавших без вести военнослужащих.
Отметим, что в эти минуты у здания правительства Армении родители военнопленных и без вести пропавших военнослужащих проводят акцию протеста. Они требуют встречи с Пашиняном.
“Нам надо разузнать о наших детях, узнать, что изменилось”, - отметил он. Мужчина добавил, что они хотят хотя бы узнать, кто сегодня занимается этим вопросом.
“Идем в Минобороны, нам говорят, отправляйте в Службу нацбезопасности, СНБ занимается вопросом пленных, то есть СНБ отвечает, правительство или МО?Нам не нужен Наири Саркисян или кто-то другой. Нам нужно встретиться с Пашиняном, чтобы конкретно понять, что происходит, какие изменения произошли, какие новости есть от наших пленных. У нас более 800 детей”, - отметил он, добавив, что их дети там и только родители понимают, через что проходят там их дети.