ՊՆ շենքի ներսից անհետ կորած զինծառայողների հարազատների ուղղությամբ շիշ են շպրտել. Ղուկասյան 04/09/2021   11:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առավոտյան ուղղաթիռով ԳՇ պետն է թռել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով ասաց անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը։
«Ինչից իմացանք, որ ԳՇ պետն էր, որովհետև քիչ առաջ Պաշտպանության նախարարն իր հետի մարդկանցով պտույտ էր տալիս ՊՆ-ի տարածքով։ Մենք կանգնած էինք դարպասների մոտ, ինքը նորից չմոտեցավ մեզ։ Նրա քայլելուց առաջ մի երկու տականք ներսից սադրանք գործադրեցին, հրմշտեցին հարազատներին։ Ճաղերից այն կողմ շիշ շպրտեցին ծնողների վրա»,-ասաց Արսեն Ղուկասյանը։
Վերջինս նշեց, որ թե՛ կառավարությունը, թե՛ Պաշտպանության նախարարությունն արհամարհում են իրենց երեխաներին։ Արսեն Ղուկասյանը բոլորին կոչ արեց գնալ ՊՆ շենք և միանալ իրենց. «Մենք այստեղ ենք, տեղ չենք գնալու։ Այս մարդիկ բացարձակ ոչ մի հարգանք չեն ցուցաբերում թե՛ ծնողների, թե՛ նրանց երեխաների նկատմամբ։ Թուրքի ծառաներ են։ Եթե զոհված զինվորի ծնողին չանչում են, անհետ կորած երեխեքի մորը չանչում են, հորը շշով խփում են, հասկացաք, թե ինչ տեսակի տականքներ են»,-նշեց Արսեն Ղուկասյանը։
11:47 08/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյստեղ մնալու ենք այնքան, մինչև մեր երեխաների հարցը չլուծվի. Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փակել են ՊՆ մուտքերը

В родственников без вести пропавших военнослужащих из здания МО швырнули бутылкой - Арсен Гукасян 04/09/2021   11:25  |  Лента новостей
Утром на вертолете летел начальника Генштаба ВС Армении, сообщил в прямом эфире со своей страницы в Facebook родственник одного из пропавших без вести военнослужащих Арсен Гукасян.
"С чего мы взяли, что на борту был глава ГШ. С того, что министр обороны в сопровождении других лиц обходил территорию МО. Мы стояли у ворот, но он к нам снова не подошел. До этого двое подонков изнутри прибегли к провокации, стали толкать родственников, швырнули бутылкой в родителей, стоящих за решеткой", - рассказал Арсен Гукасян.
Он отметил, что как правительство, так и министерство обороны пренебрегают их детьми. Арсен Гукасян призвал всех присоединиться к ним у здания Минобороны. "Мы здесь и никуда не собираемся. Эти люди не выказывают даже малой толики уважения ни к родителям, ни к их детям...", - отметил Арсен Гукасян.