Վահրամ Դումանյանն ու Կարեն Գիլոյանն աշխատանքային այցով մեկնել են ՌԴ 04/08/2021 11:26 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը և նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ապրիլի 8-12-ն աշխատանքային այցով կլինեն Ռուսաստանի Դաշնությունում:
Մոսկվա կատարած այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ ոլորտային գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հետ. ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանն աշխատանքային քննարկում կունենա ՌԴ գիտության և բարձրագույն կրթության նախարար Վալերի Ֆալկովի, իսկ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը՝ ՌԴ սպորտի նախարարի տեղակալ Մարինա Տոմիլովայի հետ:
ՀՀ ԿԳՄՍ բարձրաստիճան ներկայացուցիչները նաև ներկա կլինեն այդ օրերին Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում ընթացող Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնությանը, որին Հայաստանը ներկայացված է 14 մարզիկներով: Նախարար Վահրամ Դումանյանը և նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը մրցավայրից կհետևեն մեր մարզիկների ելույթներին:

Ваграм Думанян и Карен Гилоян отправились с рабочим визитом в Россию 04/08/2021   11:34  |  Лента новостей
Министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян будет находиться с рабочим визитом в России с 8 по 12 апреля. Думаняна в ходе визита в РФ будет сопровождать его заместитель Карен Гилоян.
В рамках визита запланированы встречи с представителями профильных российских ведомств. Ваграм Думанян также проведет рабочее обсуждение с министром науки и высшего образования Валерием Фальковым.
А Карен Гилоян в свою очередь встретится в Москве с заместителем министра спорта Мариной Томиловой.
Высокопоставленные представители МОНКС РА также будут присутствовать на проходящем в столице РФ Чемпионате Европы по тяжелой атлетике-2021, на котором Армения представлена 14 спортсменами. Ваграм Думанян и Карен Гилоян будут наблюдать за выступлениями армянских спортсменов.