Ինքնաթիռը Բաքվից ժամանել է Երեւան, սակայն առանց գերիների. Պաշտոնական աղբյուրները հաստատում են 04/08/2021 22:56
Բաքվից ուղեւորված ինքնաթիռը քիչ առաջ վայրէջք է կատարել Երեւանում, սակայն առանց գերիների։
Արցախի ԱՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով ներկայացուցիչ Բորիս Ավագյանը «Փաստինֆո»-ին հաստատել է, որ ինքնաթիռ ժամանել է, որի մեջ եղել է միայն Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը։Նա միաժամանակ նշել է, թե տեղեկություն չունի՝ որտեղից է նման տեղեկություն հայտնվել, որ պետք է գերիների խումբ վերադառնար հայրենիք։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հայտնել էինք, այսօր Երեւանից ինքնաթիռ էր մեկնել Բաքու եւ ակնկալվում էր, որ հնարավոր է դրանով եւս մի քանի հայորդի վերադառնա հայրենիք։ Ավելին, անգամ ռազմագերիների հարազատներ էին գնացել օդանավակայան, սակայն պարզվում է չի հաջողվել համաձայնություն ձեռք բերել ու ինքնաթիռը դատարկ է վերադարձել։

Самолет прибыл в Ереван, но без пленных: официальные источники подтверждают информацию 04/08/2021   23:07
Летевший из Баку самолет немногим ранее совершил посадку в Ереване, однако без пленных.
Представитель президента Республики Арцах по особым поручениям Борис Авагян подтвердил “ФактИнфо”, что самолет прибыл, но на борту был только командующий российским миротворческим контингентом генерал-лейтенант Рустам Мурадов. Он в то же время отметил, что не владеет информацией о том, откуда появилась информация о возвращении группы пленных на родину.
Напомним, немногим ранее сообщалось, что сегодня из Еревана вылетел самолет в Баку. Ожидалось, что лайнер, возможно, доставит еще нескольких ребят на родину. Более того,  даже родственники военнопленных отправились в аэропорт, однако, как выясняется, не удалось  достигнуть согласия и самолет вернулся пустым.